UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ: Під час пандемії фінансова допомога національним економікам склала $14 трлн

З цих коштів $7,8 трлн становлять додаткові витрати.

До кінця 2020 року фінансова підтримка, яка надається урядами національним економікам в умовах пандемії коронавірусу COVID-19, в цілому досягла $14 трлн.

Це випливає з доповіді Світового валютного фонду (МВФ), розміщеного на сайті фонду.

З цих наданих коштів $7,8 трлн становлять додаткові витрати та відмова від доходів, а $6 трлн - гарантії, позики та вливання капіталу.

"Підтримка варіювалася в різних країнах в залежності від наслідків потрясінь, пов'язаних з пандемією, і здатності урядів брати позики", - йдеться в дослідженні.

Аналітики МВФ уточнюють, що в розвинених країнах фіскальні заходи підтримки були затверджені на кілька років, в країнах, що розвиваються ці заходи стали короткостроковими.

В цілому фіскальна підтримка, поряд з економічним спадом, привели до зростання державного боргу і дефіциту.

Середній світовий державний борг наблизився до 98% світового ВВП на кінець 2020 року проти 84%, які прогнозували до початку пандемії на ту ж дату.

Читайте також: Україна в січні-березні навряд отримає транш МВФ - прогноз JP Morgan

Раніше в Міжнародному валютному фонді підрахували, що глобальна економіка у 2020 році зменшилася на 3,5% через коронавірус і спровоковану ним кризу.

Про це йдеться в оновленому огляді світової економіки World Economic Outlook.

Економічний спад виявився не таким глибоким, як очікували експерти фонду. У жовтні прогнозувалося падіння 4,4%, але економічна динаміка в другій половині року виявилася більш активною.

Обвал у 2020 році став найбільшим за багато років - в 2009 році через світову фінансову кризу падіння склало всього 1,7%

Впали всі без винятку великі економіки світу: Іспанія - на 11,1%, Великобританія - на 10,0%, Італія - на 9,2%, Франція - на 9,0%, Індія - на 8,0%, Канада - на 5,5%, Німеччина - на 5,4%, Японія - на 5,1%, Росія - на 3,6%, США - на 3,4%.

Також повідомлялося, що світова економіка в 2021 році, на думку Міжнародного валютного фонду, виросте на 5,5%, у 2022 році - на 4,2%. Хоча раніше МВФ очікував зростання в поточному році на рівні 5,2%. Такі оцінки представлені в огляді світової економіки (World Economic Outlook Update).

Прогноз змінений на тлі очікування посилення економічної активності у зв'язку з початком вакцинації й додаткової політичної підтримки в декількох великих країнах. Хоча МВФ відзначає збереження невизначеності в результаті другої хвилі пандемії в кінці 2020 року, появи нових штамів вірусу, відновлення карантину в ряді країн.

Економіка країн з ринком, що формується і країн, що розвиваються в 2021 році зросте на 6,3% (попередній прогноз - 6%), у 2022 році - на 5%.