UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під час минулорічних навчань "Захід-2017" Росія відпрацьовувала окупацію країн Балтії – ГУР

Повідомлення про справжню мету навчань з'являються вже не вперше

Російські війська під час минулорічних навчань "Захід-2017", що пройшли на території РФ та Білорусі, готувалися до окупації країн Балтії. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив представник ГУР МО України Вадим Скібіцький. За його словами, основною метою цих навчань було відпрацювання вторгнення російської армії в країни Балтії та недопущення на цю територію військ країн–членів НАТО.

Повідомлення про справжню мету "Заходу-2017" з'являються вже не вперше. Хоча згідно офіційної інформації, мета навчань полягала в захисті Білорусі від нападу коаліції вигаданих східноєвропейських держав-агресорів Весбарії та Лубенії, котрі намагалися створити на її території державу під назвою Вейшнорія, німецьке видання BILD ще в грудні 2017 року з посиланням на джерела в розвідувальних органах повідомляло, що в справжню легенду навчань входило захоплення країн Балтії та Білорусі та завдання ударів по об'єктах критичної інфраструктури членів НАТО Німеччини, Нідерландів, Польщі, Норвегії та нейтральних Швеції та Фінляндії. Основним завданням, яке поставили перед російськими військовими, було захоплення трьох балтійських країн, сполучення суходолом яких з іншими союзниками проходить через найбільш вразливу ділянку зовнішніх кордонів НАТО – так званий Сувальський коридор шириною 100 кілометрів, який відділяє Калінінградську область РФ від Білорусі. На користь цієї версії говорить, зокрема, і характерне розміщення так званої "Вейшнорії" – на території Білорусі якраз навпроти Сувальського коридору.

Про те, що дії російських військовослужбовців не відповідали офіційно заявленій програмі навчань раніше також заявляв Генштаб ЗСУ.

Вадим Скібіцький також прокоментував військові навчання НАТО "Saber Strike – 18", які розпочалися 3 червня. За його словами, метою цих навчань є створення угруповання військ, яке дозволить захистити територіальну цілісність країн Балтії та Польщі і не допустити військової агресії Росії проти країн–членів альянсу.

Нагадаємо, навчання "Захід-2017" проходили з 14 по 20 вересня 2017 року на семи полігонах Білорусі та трьох полігонах РФ. На думку аналітиків НАТО, РФ під виглядом навчань перекидала танки та бронетехніку до західних кордонів. З початку серпня було зафіксовано переміщення російської військової техніки вздовж всього європейського кордону РФ – від Балтійського до Чорного моря. У Генштабі ЗСУ впевнені, що після завершення навчань Росія залишила свої війська в Білорусі, попри обіцянки не робити цього. Назад на територію РФ були виведені лише кілька підрозділів. У грудні 2017 року набула чинності угода, що дозволяє Росії розміщувати військові склади на території Білорусі. Водночас, в НАТО підтвердили виведення російських військ з Білорусі після навчань "Захід-2017".

Додамо, що під час російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017" російські військово-транспортні літаки "Іл-76" увечері 16 вересня порушили повітряний простір Литви.

Про ставлення жителів Білорусі до ситуації навколо навчань "Захід-2017" читайте в статті Ігоря Ілляша "Захід-2017": білоруси не вірять в російську загрозу" в тижневику "Дзеркало тижня".