Пасажирський авіалайнер здійснив жорстку посадку в московському аеропорту "Шереметьєво" і загорівся. На борту літака перебували 73 пасажири і п'ять членів екіпажу. За офіційними даними, одна людина загинула, четверо постраждали, повідомляє "РБК".
Літак "Сухой Superjet 100-95" російського виробництва вилетів з Москви до Мурманська увечері в неділю, 5 травня. О 18:02 за московським часом він злетів, однак вже о 18:30 повернувся до аеропорту і здійснив аварійну посадку. Евакуацію пасажирів і членів екіпажу було проведено за допомогою надувних трапів.
Слідчий комітет РФ повідомив про одного загиблого та п'ятьох постраждалих. За даними телеканалу "Дождь", загинули не менше 10 осіб.
Відкрито кримінальну справу за ч. 3 ст. 263 КК РФ (порушення правил безпеки руху і експлуатації повітряного транспорту, що призвело з необережності смерть двох і більше осіб).
Пожежу вдалося локалізувати, її гасіння триває. Аеропорт "Шереметьєво" перенаправляє літаки до "Домодєдово", Санкт-Петербургу і Нижнього Новгорода.
За даними "РБК", незабаром після зльоту пілот повідомив про проблеми зі зв'язком і запросив дозвіл на посадку. Через складні метеорологічні умови екіпажу вдалося посадити літак лише з другого разу. Під час жорсткої посадки подломились стійки і загорілися двигуни. Аналогічну версію повідомило інформагентство "Інтерфакс" з посиланням на власні джерела.
У той же час, російський телеканал "Рен-ТВ" повідомляє, що пожежа на борту літака почалася ще в повітрі. За даними "РИА Новости", причиною загоряння стала несправність електричної проводки.
Нагадаємо, 10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 летів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Українців серед загиблих не було.
Трекер Flightradar24 називав можливою причиною аварії несправності, що далися взнаки відразу після вильоту літака з аеропорту. Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX прийняли в ЄС, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії і Південній Кореї, а також авіаперевізники Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.
Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, але президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.