UA / RU
Підтримати ZN.ua

Pfizer запускає випробування мРНК-вакцини проти грипу

Фармгігант вважає успішною кампанію з вакцинації від COVID і переходить до вдосконалення вакцин від грипу.

Американська фармацевтична компанія Pfizer заявила в понеділок, що вона почала клінічні випробування вакцини проти грипу, розробленої з використанням тієї ж технології мРНК, що і її успішна вакцинація проти Covid-19.

Ідея полягає в тому, щоб поліпшити нинішнє покоління вакцин проти грипу, ефективність яких становить 40-60 відсотків проти хвороби, яка може спричинити до 650 000 смертей на рік.

«Пандемія Covid-19 дозволила нам використовувати величезні наукові можливості мРНК», - заявила Катрін Янсен, керівник відділу досліджень вакцин в Pfizer.

«Грип залишається областю, в якій ми бачимо потребу у вакцинах, які могли б підвищити ефективність в будь-який сезон, і ми вважаємо, що мРНК - ідеальна технологія для вирішення цієї проблеми», повідомляє AFP.

Згідно із заявою компанії і урядового веб-сайту, на якому опубліковано дослідження, на ранньому етапі дослідження будуть задіяні понад 600 американців у віці від 65 до 85 років.

Зокрема, Pfizer хоче порівняти безпеку і рівень імунної відповіді одно-, дво- і чотирьохштамової мРНК-вакцини при різних рівнях дозування зі звичайною ліцензованою чотирьохштамовою вакциною.

Звичайні вакцини проти сезонного грипу зазвичай вирощують шляхом вирощування вірусу всередині курячих яєць або клітин ссавців.

Віруси інактивуються і обробляються для перетворення в вакцини.

Цей процес пов'язаний з труднощами, в тому числі з виробництвом вакцин, що викликають сильну реакцію, і з урахуванням змін штамів вірусів.

Експерти повинні передбачити кращий варіант вакцини в наступному сезоні через шість місяців.

Обіцянка технології мРНК (рибонуклеїнової кислоти) полягає в тому, що для них потрібна тільки генетична послідовність вірусу або його конкретна частина, що забезпечує більш швидке і гнучке виробництво.

Людське тіло зчитує генетичний код і виробляє вірусоподібні клітини, які тренують імунну систему, щоб вона була готова до дії.

Pfizer почав роботу над своєю мРНК-вакциною проти грипу в 2018 році разом зі своїм німецьким партнером BioNTech, який буде отримувати роялті після затвердження і комерціалізації.

В майбутньому Pfizer планує вивчити медицину мРНК проти інших респіраторних вірусів, раку і генетичних захворювань.

Moderna також працює над вакциною проти грипу з мРНК і вакциною проти респіраторно-синцитіального вірусу (RSV).

Раніше Pfizer і Moderna спрогнозували, що світ повернеться до колишнього життя, як до пандемії, через рік.

Читайте також: В Україні пік захворюваності на грип та ГРВІ очікується в жовтні-листопаді

ZN.UA також повідомляло, що в Індії розробили новий тип вакцини - ДНК-вакцину, яка дозволить без уколів боротися з різними хворобами. Детальніше читайте в статті Оксани Півень "Вчені розробили принципово новий тип вакцин від COVID-19"