UA / RU
Підтримати ZN.ua

Pfizer розпочала випробування препарату для захисту осіб, які контактували з хворими на ковід

Препарат блокує розмноження вірусу в організмі людини.

Фармацевтична компанія Pfizer (США) проводить клінічні випробування препарату, що дозволяє уникнути зараження після контакту з хворим на коронавірус.

«Pfizer розпочинає другу фазу випробувань [blink title="перорального" headinfo="Пероральний спосіб прийому ліків"]Прийом ліків через рот, шляхом проковтування.[/blink] противірусного препарату PF-07321332, який вводиться одночасно з низькою дозою ритонавіру, для запобігання зараженню COVID-19», - йдеться в пресрелізі компанії.

У випробуванні візьмуть участь понад 2,6 тисячі осіб, старших за 18 років, що живуть в одному будинку з хворим на коронавірус. Протягом 5-10 днів учасники випробувань двічі на добу отримуватимуть PF-07321332/ритонавір або плацебо.

PF-07321332 є [blink title="інгібітором" headinfo="Інгібітор"]Речовина, яка пригнічує або затримує перебіг фізіологічних і фізико-хімічних процесів.[/blink] протеази SARS-CoV-2-3CL, препарат блокує активність основного ферменту [blink title="протеази" headinfo="Протеаза"]Ферменти, що розщеплюють пептидний зв'язок між амінокислотами в білках. Протеаза відіграє ключову роль в реплікації ДНК.[/blink], який потрібен коронавірусу для [blink title="реплікації" headinfo="Реплікація "]Процес створення двох дочірніх молекул ДНК на основі материнської молекули. За допомогою спеціальних ферментів подвійна спіраль материнської ДНК розплітається на дві нитки, на кожній з яких добудовується друга нитка, згодом дочірні молекули скручуються в окремі спіралі. Таким чином забезпечується точна передача генетичної інформації.[/blink].

Пероральний спосіб прийому препарату, на думку розробників, полегшує його застосування, дозволяючи розпочати противірусну терапію одразу після контакту. Перша фаза клінічних випробувань антивірусного препарату показала, що він є безпечним і добре переноситься.

Читайте також: Pfizer запускає випробування мРНК-вакцини проти грипу

Нагадаємо, у Чернівцях за підтримки ВООЗ запустили пілотний проєкт з відстеження та подальшої роботи з тими, хто контактував з хворими на СОVID-19. Проєкт дозволяє ефективно перервати ланцюг інфікування і локалізувати епідемічний процес, тож рекомендований для реалізації в інших регіонах України.

Як протистояти ковідові й не допускати критичних ситуацій із перевантаженими лікарнями? Читайте у статті Світлани Ісаченко «Контакт із «короною»: знайти і вберегти» у ZN.UA.