UA / RU
Підтримати ZN.ua

Pfizer і Valneva почали фінальну стадію дослідження вакцини проти хвороби Лайма

Якщо все пройде за планом, у 2025 році вона може надійти на ринок.

Фармацевтичні компанії Pfizer і Valneva оголосили про початок третьої фази клінічного дослідження «Вакцина проти Лайма для любителів відпочинку на природі», щоб вивчити ефективність та безпеку  досліджуваної вакцини.

«У зв’язку зі зростанням глобальних показників хвороби Лайма надання людям нових можливостей захистити себе є більш важливим, ніж будь-коли», — заявили в Pfizer.

Творці вакцини сподіваються, що дані, отримані в результаті дослідження третьої фази, підтвердять позитивні показники попередніх етапів.  

До дослідження планується залучити приблизно 6000 учасників віком від 5 років. Його проводитимуть в 50 містах, розташованих у регіонах, де хвороба Лайма є високоендемічною, включаючи Фінляндію, Німеччину, Нідерланди, Польщу, Швецію та Сполучені Штати. 

Вакцина вводиться трьома щепленнями протягом декількох місяців, після чого через 12 місяців слід ввести бустерну дозу.

Читайте також: Визначити, чим заразив кліщ при укусі можна без складних досліджень - інфекціоніст

Після успішного завершення третьої фази дослідження Pfizer може подати заявку на ліцензію на біологічні препарати до Управління з контролю за продуктами та ліками США та заявку на дозвіл на продаж до Європейського агентства з лікарських засобів у 2025 році.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США, хвороба Лайма – найбільш поширене захворювання, яке переноситься кліщами. Кліщ повинен бути на людині не менше 36 годин, щоб передати йому бактерії. Якщо хворобу Лайма вчасно не діагностувати і не почати лікування, вона може вражати суглоби, серце і нервову систему.

Як повідомлялось, у В'єтнамі створено вакцину від африканської чуми свиней.