UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переобрання Трампа може призвести до зростання авторитаризму в світі — The Washington Post

Президент США Дональд Трамп неодноразово показував свою прихильність до авторитарних світових лідерів.

Під час президентства Дональда Трампа в США значно погіршився стан демократії в світі. Адже Трамп досить часто ігнорував суперечливі рішення та вчинки авторитарних світових лідерів. Від того, хто здобуде перемогу на виборах президента США 2020 року залежить майбутнє демократії в США та світі загалом, пише The Washington Post.

Користуючись відстороненістю США від деяких проблем на міжнародній арені, авторитарні світові лідери почали ще активніше приймати суперечливі політичні рішення.

Від Угорщини та Польщі до Індії, Філіппін та Китаю, ситуація погіршилася для громадян, які борються за свої права в країнах з «різним ступенем свободи».

Звісно, в цьому не винна лише Америка та Дональд Трамп.

Але, саме США є найбільшим гарантом демократії в світі, який зазвичай стримував авторитаризм.

Адміністрація Трампа фактично відмовилася від цієї ролі, і це дало свої негативні результати. В Угорщині та Польщі, коли праві націоналістичні лідери схилялися до все більш тривожного відступу від верховенства права, адміністрація Трампа майже ніяк не відреагувала.

У Гонконзі президент Трамп також не проявив активної зацікавленості в ситуації, коли протестувальники місяцями намагалися протистояти зусиллям Китаю, спрямованих на обмеження їхньої свободи.

В Індії свобода преси знаходиться під загрозою, а мусульмани відчувають утиски.

Для уйгурської спільноти в Китаї справи йдуть набагато гірше - і, як повідомляється, Трамп фактично дав «зелене світло» для  подальшого будівництва концтаборів у Синьцзяні.

У багатьох із цих країн десятиліття публічного дискурсу США щодо демократії та прав людини надзвичайно сприяли внутрішній еволюції.

Однак, останнім часом бажання Вашингтона виступити на захист порядку, створеного США після холодної війни, зменшилось, те ж саме можна сказати і про здатність США впливати на те, що відбувається в країнах, які страждають від автократії.

На завершальному етапі перед виборами в США зовнішня політика не є пріоритетом для американських виборців.

Однак, американські виборці повинні розуміти, що їхнє рішення вплине не тільки на життя громадян далеких країн, але і визначить здатність Сполучених Штатів зберегти свою керівну роль на міжнародній арені.

Трамп та його прихильники стверджують, що можна досить легко відмежувати економічне зростання країни від світового лідерства. Дональд Трамп також казав, що США не потрібна тісна співпраця з іншими країнами та підтримка союзників. Головною метою республіканця протягом президентства була реалізація протекціоністської політики та відмежування Америки від решти світу.

Але це не працює таким чином. Якщо американці проголосують за переобрання Трампа, не можна виключити можливість початку великої війни у Східному Середземному морі, Південно-Китайському морі чи де-небудь ще в Азії, серед держав, які прагнуть заповнити вакуум, який залишили Сполучені Штати.

Протекціонізм і торгові бар'єри Трампа також з часом можуть призвести до погіршення фінансового становища американців. Гірше того, ігнорування основних демократичних принципів ризикує врешті-решт похитнути основи самої демократії США - і збільшити привабливість авторитаризму в Америці.

Таким чином, від вибору американців залежить роль Сполучених Штатів у світі та загальний стан демократії, резюмує видання.

Читайте також: Байден або Трамп: за кого в ЄС проголосували б на виборах президента США

Перед фінальним раундом дебатів між Трампом і Байденом опитування Gallup показало, що 56% американців вважають, що Трамп не заслуговує другого терміну. Історично в США всі кандидати з рейтингом схвалення 50% і вище виграли переобрання, а президенти з рейтингом схвалення значно нижче за 50% програвали.

Трамп, який намагається затриматися в Білому домі ще на одну каденцію, продовжує відставати в опитуваннях від Байдена. Аналітики журналу The Economist вважають, що шанси Байдена на перемогу набагато вищі, ніж у чинного глави держави.

Варто зазначити, що Байден має кращі рейтинги перед виборами, ніж будь-який претендент на пост президента США з 1936 року.

Детальніше про те, як Трамп може оскаржити результати президентських виборів у Сполучених Штатах, читайте у статті Геннадія Друзенка "Виборчі рифи американської демократії".