UA / RU
Підтримати ZN.ua

Переобраний всьоме президент Зімбабве порадив своїм опонентам "піти і повіситися"

89-річний Роберт Мугабе відкинув заяви про те, що він вкрав результати голосування, і заявив, що угоди з опозицією, як після виборів 2008 року, не буде.

Президент Зімбабве Роберт Мугабе, який на виборах 31 липня отримав перемогу вже всьоме, порадив своїм політичним опонентам "піти і повіситися".

"Ті, хто програв вибори, можуть піти і покінчити з собою, якщо хочуть. Якщо вони помруть, навіть собаки не стануть їсти їхнє м'ясо", - заявив 89-річний президент, виголошуючи промову з нагоди Дня національних героїв, який відзначається у країні 11 серпня.

Це був його перший публічний виступ з моменту перемоги на президентських виборах.

Говорячи про своїх супротивників, Мугабе, насамперед, мав на увазі свого найближчого суперника на президентських виборах - Моргана Цвангіраї.

Останній подав позов до конституційного суду країни, вимагаючи перевірки результатів голосування. Суд розгляне позов прем'єра протягом двох тижнів, але, оскільки багато суддів підтримують Мугабе, малоймовірно, що позов буде підтримано, вважають оглядачі.

Сам Мугабе відкинув заяви Цвангіраї про те, що він "вкрав" результати виборів. За словами президента, угоди з опозицією, як після виборів 2008 року, не буде.

Раніше Морган Цвангіраї, який з 2009 року обіймав посаду прем'єр-міністра в рамках угоди про національне примирення, назвав результати виборів шахрайськими і оголосив про відмову від усякого співробітництва з Мугабе і його прихильниками.

За офіційними даними, на виборах, які відбулися 31 липня, впевнено переміг Роберт Мугабе, який набрав 61% голосів, і його партія, забезпечила собі дві третини місць у парламенті. Морган Цвангіраї отримав 35% голосів.

Роберт Мугабе з 1980 року був прем'єр-міністром Зімбабве, а з 1987 року займає посаду президента. За цей час країна пережила важку економічну кризу, сильну інфляцію і голод. Окрім того, владу Зімбабве неодноразово звинувачували у порушеннях прав людини, масових вбивствах і расовій дискримінації. У 2002 році Євросоюз ввів економічні санкції щодо країни. Через це західні спостерігачі не були допущені до моніторингу виборів. !zn

Читайте також:

Президент злиденної Зімбабве витратив на свій день народження 600 тисяч доларів

Вибори в Зімбабве: виборці мерзнуть, але вистоюють кілометрові черги

Президент Гамбії ввів чотириденний робочий тиждень

Першою жінкою-мільярдером в Африці виявилася дочка президента Анголи