Переговори між "шісткою" міжнародних посередників (п'ять постійних членів РБ ООН - РОСІЯ, КНР, США, Великобританія, Франція, і Німеччина) і Іраном ядерної програми країни вступили у завершальну стадію. Таку заяву зробив офіційний представник МЗС КНР Хун Лей сьогодні, 23 листопада.
Сьогодні у Швейцарії на переговори "шістки" з Іраном прибув держсекретар США Джон Керрі. Як повідомив раніше офіційний представник держдепартаменту Марі Харф, "шеф американської дипломатії прийняв рішення поїхати з надією на те, що угода буде досягнута".
Раніше повідомлялося, що приїзд Керрі очікується в разі позитивного результату переговорів, підсумком яких стане підписання проміжного угоди.
Увечері 22 листопада в Женеву також вирушили міністри закордонних справ Франції і Великобританії, щоб приєднатися до переговорів щодо іранської ядерної програми - на тлі новин про те, що Тегеран і "шістка" близькі до укладення компромісної угоди.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також вже прибув до Женеви, де провів зустрічі з міністром закордонних справ Ірану Джавадом Зарифом і головою європейської дипломатії Кетрін Ештон.
Глава МЗС КНР Ван І також відбув з Пекіна в Женеву в суботу зранку для участі у переговорах шести країн з Іраном щодо іранської ядерної програми.
Спостерігачі відзначають, що присутність міністрів закордонних справ країн "шістки" свідчить про готовність сторін підписати відповідне проміжне угоду з ядерної проблеми.
Раунд, який проходив на рівні политдиректоров і повинен був завершитися 22 листопада, продовжено і виходить на міністерський рівень.
Нагадаємо, раніше "шістка" визнала право Ірану на збагачення урану. Заступник голови МЗС Ірану Аббас Арагчи називав питання про продовження збагачення урану на території ІРІ головним каменем спотикання на переговорах. Так, Арагчи заявив, що Іран не прийме угода, яка не буде давати Тегерану можливість здійснювати збагачення урану "від початку до кінця".
На переговорах "шістки" намагається заручитися гарантіями Тегерана, що його ядерна програма не має військової спрямованості, і добивається обмеження розвитку цієї програми. Ірану, в свою чергу, необхідна відміна широкомасштабних санкцій, які вкрай негативно позначаються на економіці країни. За останні роки видобуток нафти в Ірані в результаті введених Заходом санкцій ембарго скоротилася вдвічі, а на іранських рахунках за кордоном заморожено приблизно 100 млрд дол.
Попередній раунд переговорів затягнувся на три дні і не приніс результатів. Незважаючи на це, всі сторони оцінили його позитивно. !zn
Читайте також:
"Шістка" визнала право Ірану на збагачення урану
Ізраїль запропонував вирішити ядерного питання Ірану за прикладом Сирії
Конгресмени США вирішили утриматися від нових санкцій проти Ірану