Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня планує провести дебати щодо статті 7 про мову навчання закону "Про освіту". Рішення про винесення питання на обговорення ухвалило Бюро ПАРЄ у понеділок у відповідь на вимогу представників Угорщини.
Бюро ПАСЕ повинне було обрати для дебатів одну із трьох тем: криза в Каталонії, українське мовне питання або масові порушення прав людини в М'янмі. Як повідомляє "Європейська правда", першочерговими були два перші питання, однак від обговорення кризи в Каталонії відмовилися з міркувань дотримання нейтралітету.
Водночас регламент обговорення ще повинен бути затверджений на засіданні асамблеї, тому українське питання з розгляду ПАРЄ можуть зняти або відтермінувати.
При цьому під час винесення питання на обговорення противники розгляду мовного питання в українському законі закликали дочекатись висновку Венеціанської комісії. Щоправда питання таки затвердили з другого разу.
Нагадаємо, цього тижня Президент України Петро Порошенко відвідає з робочим візитом Страсбург, де виступить на осінній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно із статтею 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мова. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.