UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламентські вибори у Франції, Макрона чекає жорстка боротьба за контроль над парламентом

Якщо Макрон програє, йому буде складно продовжувати реформи у Франції.

У неділю у Франції відбувається другий тур голосування на парламентських виборах, які можуть позбавити нещодавно переобраного президента-центриста Еммануеля Макрона необхідної більшості у законодавчому органі.

Явка до полудня була трохи вищою — 18,99% — ніж у цей же час під час першого туру голосування минулої неділі і ніж у 2017 році, коли вона досягла лише 18,43% та 17,75% відповідно.

Макрон виграв другий термін на президентських виборах у квітні. Якщо недільне голосування не принесе його табору абсолютної більшості, це призведе до періоду невизначеності, який може бути вирішений шляхом поділу влади між партіями, чого не було у Франції останні десятиліття, або призведе до політичного паралічу та повторних парламентських виборів.

Опитування громадської думки передбачають, що табір Макрона зрештою отримає найбільшу кількість місць, але жодним чином не гарантується досягнення порога 289 місць для абсолютної більшості.

Опитування громадської думки також показують, що вкрай праві, ймовірно, досягнуть свого найбільшого успіху в парламенті за останні десятиліття, тоді як широкий альянс лівих та зелених може стати найбільшою опозиційною групою, а консерватори опиняться у ролі "Сірих кардиналів".

Якщо Макрон та його союзники не отримають абсолютної більшості лише у кілька місць, у них може виникнути спокуса переманити депутатів від правоцентристів чи консерваторів, заявили представники цих партій.

Читайте також: Франція хоче, щоб Україна повернула контроль над Кримом у рамках перемоги над РФ — CNN

Якщо вони пропустять його з великим відривом, вони можуть або шукати союзу з консерваторами, або очолити малий уряд, якому доведеться обговорювати закони з іншими партіями у кожному конкретному випадку.

Навіть якщо табір Макрона отримає абсолютну більшість, це, швидше за все, відбудеться завдяки його колишньому прем'єр-міністрові Едуару Філіпу, який вимагатиме більшої участі у діях уряду.

Яким би не було недільного голосування, президент, ймовірно, вступає у новий період необхідності йти на нові компроміси після п'яти років безперечного контролю з моменту його перших виборів у 2017 році.

Раніше повідомлялося про те, що Макрон ризикує втратити більшість. Партія Макрона стикається з заколотом біля виборчих скриньок, який може позбавити переобраного президента його більшості та покласти край будь-яким подальшим планам реформ.