Парламент Вірменії не підтримав реформу виборчої системи, яку ініціював уряд Нікола Пашиняна. За відповідний законопроект у понеділок, 22 жовтня, віддали свої голоси 56 депутатів з 63 мінімально необхідних, передає Reuters.
Проект закону передбачав відмову від мажоритарної системи, перехід до виборів за партійними списками, зниження прохідного бар'єру з 5% до 4% для партій і з 7% до 6% для блоків, розширення строків для акредитації журналістів і спостерігачів, а також гарантії вільного волевиявлення для військовослужбовців.
Коментуючи голосування, Пашинян заявив, що парламентська більшість саботує зміни, так як сподівається на реванш за підсумками позачергових виборів.
"Навіть якщо вибори проводитимуться за старим законодавством, це все одно нічого не змінить, оскільки перемога народу неминуча", - висловив упевненість в. о. прем'єр-міністра країни.
Нагадаємо, 23 квітня колишній президент Вірменії Серж Саргсян під тиском масових вуличних протестів подав у відставку з посади прем'єр-міністра через кілька днів послен призначення. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень Конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду.
Новим прем'єр-міністром країни став опозиційний депутат, лідер вуличних протестів Нікол Пашинян.
16 жовтня він оголосив про відставку з метою розпуску парламенту і проведення позачергових виборів в грудні цього року. Пашинян висловив упевненість, що в новому складі парламенту більшість депутатів будуть націлені на реформування країни.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".