Депутати парламенту Угорщини у вівторок схвалили проведення референдуму щодо квот ЄС на мігрантів, повідомляє агентство ЕФЕ. В ході голосування рішення підтримали 136 депутатів з 199.
У лютому про плани провести референдум повідомляв прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Дата проведення такого плебісциту поки не призначена, зазначають видання.
Ймовірно, референдум призначать на осінь поточного року.
Питання на референдумі буде звучати наступним чином: "чи Хотіли б ви, щоб ЄС без згоди парламенту Угорщини займався врегулюванням питання, пов'язаного з особами, що не є громадянами Угорщини?"
4 травня Єврокомісія запропонувала карати штрафом у розмірі 250 тис. євро за кожного прийнятого країною біженця. Одночасно вищий виконавчий орган влади ЄС пропонує автоматично розподіляти біженців з країн співтовариства, щоб країни, що знаходяться на зовнішньому кордоні ЄС не заповнювалися мігрантами.
Чехія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина вже виступили проти обов'язкових квот.
Угорщина і Словаччина подали позови до Європейського суду проти запропонованої раніше Єврокомісією схеми розподілу 40 тис. клопочуть про надання притулку і біженців.
Для того щоб пропозиції Єврокомісії набули чинності, їх після обговорень повинні схвалити Європейська рада та Європейський парламент. Згідно плану Єврокомісії, Угорщина протягом наступних двох років повинна прийняти 2,3 тис. біженців.
Раніше повідомлялося, що Угорщина є одним з головних супротивників плану керівництва ЄС розмістити на території держав ще 120 тисяч мігрантів. Однак, незважаючи на протести Будапешта, цей план був прийнятий у вересні минулого року. Угорщина опинилася в числі країн, які тепер зобов'язані прийняти нових мігрантів. Тоді прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що запропоновані Євросоюзом квоти можуть радикально змінити культурну і релігійну ідентичність Європи".
"Ми вважаємо, що введення квот для розселення мігрантів без підтримки народу дорівнює зловживання владою", – сказав угорський прем'єр.