UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Німеччини посилив правила надання притулку

Пакет заходів, прийнятий Бундестагом, передбачає заборону на возз'єднання з сім'єю протягом двох років для біженців, які шукають притулок в країні.

Парламент Німеччини в четвер, 25 лютого ухвалив новий пакет законів, спрямованих на посилення міграційного законодавства, зокрема будуть значно полегшені умови для депортації мігрантів, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на dpa.

Проти законопроектів виступали представники СДПН, "зелених" та Лівої партії. Тим не менш, "за" проголосувала значна більшість парламентаріїв.

Згідно з новим законодавством, деяких груп біженців, у тому числі з так званих країн безпечного походження, торкнеться прискорення процедури розгляду прохань. Передбачається, що їх будуть розміщувати в нові, окремі гуртожитки, де прохання будуть розглядатися на місці. Однак по відношенню до них також буде діяти обмеження на переміщення по території Німеччини.

Крім того, введено обмеження на возз'єднання з членами сімей терміном на два роки, яке, серед іншого, торкнеться людей, які мають право на так званий субсидіарний захист в Німеччині, в першу чергу сирійських біженців.

Разом з тим, процедура депортації мігрантів, в особливості, правопорушників, буде значно полегшена. У разі порушень правил перебування в країні буде вводитися ряд штрафних санкцій, наприклад, відмова у видачі допомоги чи відмова у визнанні статусу біженця. Також вводиться часткова доплата з особистих коштів біженців за участь в інтеграційних курсах.

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. У минулому році в цій країні більше 1 мільйона осіб подали заяви на статус біженця. Необхідність обмежити міграційне законодавство різго загострилася після нападу на жінок у новорічну ніч в 12 регіонах Німеччини.

14 січня бундестаг прийняв закон, згідно з яким мігранти, що шукають політичного притулку в Німеччині, повинні будуть отримувати "паспорт біженця". Претенденти на отримання статусу біженця будуть отримувати посвідчення при першому контакті з владою ФРН. Мігранти, які вже знаходяться в Німеччині, почнуть отримувати його з кінця лютого цього року. В документі будуть вказані ім'я, дата і місце народження, громадянство, стать, зріст, колір очей, стан здоров'я, освіта, професія і віросповідання. Документ буде містити фото і відбитки пальців. Всі дані будуть внесені в спеціально створену для цього центральну базу даних, доступ до якої матимуть всі зацікавлені відомства, включаючи поліцію.

У цілому розміщення, обслуговування та інтеграція біженців, що включає мовні курси, обійдеться Німеччині в 2016-2017 роках майже в 50 млрд євро.