UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папа Франциск про поширення вакцини від коронавірусу: Ми всі в одному човні

Охорона здоров'я є міжнародною проблемою, читає понтифік.

Папа Франциск в тексті різдвяному посланні закликав країни ділитися вакцинами від COVID-19.

Понтифік заявив, що потрібно якомога швидше зупинити пандемію, яка не знає кордонів, повідомляє France 24.

Пандемія та її соціальні та економічні наслідки домінували в посланні, в якому Папа закликав до глобального єдності і допомоги країнам, які страждають від конфліктів і гуманітарних криз.

"На поточний момент історії, що відзначається екологічною кризою і серйозними економічними і соціальними дисбалансами, які тільки погіршуються пандемією коронавірусу, для нас особливо важливо визнати один одного братами і сестрами", - сказав Папа.

Підкреслюючи, що охорона здоров'я є міжнародною проблемою, понтифік розкритикував так званий "націоналізм вакцин", який, на думку представників ООН, погіршить пандемію, якщо бідні країни отримають вакцину в останню чергу.

Читайте також: Папа Франциск готує різдвяне послання вірянам онлайн

"Нехай Син Божий відновить у політичних і урядових лідерів дух міжнародного співробітництва, починаючи зі сфери охорони здоров'я, щоб всім було забезпечено доступ до вакцин і лікуванню. Перед викликом, який не знає кордонів, ми не можемо зводити стіни. Ми всі в одному човні", - зазначив Франциск.

Як раніше повідомлялося, Папа Римський Франциск під час різдвяного послання Urbi et Orbi закликав міжнародне співтовариство до дотримання припинення вогню на сході України і в Нагірному Карабасі. Відповідне послання опубліковано на сайті Vatican News.

"Нехай Син Всевишнього підтримає зусилля міжнародного співтовариства і залучених країн в дотриманні припинення вогню в Нагірному Карабасі, так само як в східних регіонах України, і сприяння діалогу як єдиного шляху, який веде до миру і примирення", - йдеться у промові Папи.

Папа Франциск також закликав країни проявити братську підтримку в історичний момент, визначений екологічною кризою і серйозними порушеннями економічного і соціального рівноваги, загостреними пандемією COVID-19.

Як ізраїльський художник вчить українських тяжкохворих дітей малювати дізнайтеся з матеріалу ZN.UA "Мистецтво як ліки".