UA / RU
Підтримати ZN.ua

Панедмія COVID-19 не буде для людства останньою – голова ВООЗ

Гебреєсус закликав країни не нехтувати підготовкою до нових спалахів.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що пандемія коронавірусу не стане для людства останньою. Він закликав винести уроки з нинішньої ситуації і зміцнювати національні системи охорони здоров'я, щоб бути готовими до нових викликів у майбутньому, пише AFP.

«Історія вчить нас, що ця панедмія не буде останньою, і що епідемії є об'єктивною реальністю. Пандемія *(коронавірусу) висвітлила тісний зв'язок між здоров'ям людей, тварин і планети - будь-які спроби вберегти здоров'я людей приречені без вирішення критично важливих завдань, таких як захист тварин і боротьба зі змінами клімату», - зазначив він у відеозверненні до Міжнародного дня готовності до епідемій.

За словами очільника ВООЗ, на боротьбу з пандеміями витрачаються величезні кошти, однак щойно спалах закінчується, нічого не робиться для того, щоб запобігти наступному. Такий підхід до протидії епідеміям він вважає «небезпечно короткозорим».

У зв'язку з цим Гебреєсус згадав перший щорічний звіт Глобального ради з питань моніторингу готовності світу до надзвичайних ситуацій, опублікований за кілька місяців до спалаху, - у вересні 2019 року. У частині, присвяченій охороні здоров'я, зазначалося, що світ «абсолютно не готовий до потенційно руйнівних пандемій».

Читайте також: ВООЗ: пандемія COVID-19 тільки набирає обертів

Нагадаємо, сьогодні в країнах Європейського Союзу розпочинається масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії цього місяця також стартували у Великый Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.