Палестина покинула своє нинішнє головування на засіданнях Ліги арабських держав, заявив у вівторок міністр закордонних справ Палестини, засудивши арабські угоди про встановлення офіційних зв'язків з Ізраїлем. Минулого тижня ОАЕ та Бахрейн домовилися встановити дипломатичні зв'язки договором, який називають "Аврааськими угодами ".
Телеканал Al Jazeera пише, що палестинці розглядають ці домовленості як зраду їхніх справи та удар по їхньому прагненню до повноцінної незалежності.
Раніше палестинцям не вдалося переконати Лігу арабських держав засудити країни, що нормалізують відносини з Ізраїлем.
Палестина повинна була головувати на засіданнях Ліги арабських держав протягом наступних шести місяців, однак міністр закордонних справ Ріяд аль-Малікі заявив на прес-конференції в Рамаллі на Західному березі про відмову від головування.
«Палестина вирішила поступитися своїм правом головувати в Раді Ліги (міністрів закордонних справ) на своїй нинішній сесії. Немає честі бачити, як араби поспішають до нормалізації під час її президентства», - сказав Малікі.
У своєму виступі він не назвав конкретно ОАЕ і Бахрейн. За його словами, генеральний секретар Ліги арабських держав Ахмед Абул Гейт проінформований про рішення палестинців.
Палестинське керівництво хоче створити незалежну державу, засновану на фактичних межах до війни 1967 року, в якій Ізраїль окупував Західний берег і Сектор Гази та анексував Східний Єрусалим.
Офіційні палестинські особи на Західному березі з угруповання «Фатх» президента Махмуда Аббаса і руху ХАМАС, що базується в секторі Газа, мали провести переговори про примирення в Туреччині у вівторок.
ХАМАС захопив сектор Газа у 2007 році у сил Фатх під час коротких бойових дій. Розбіжності про поділ влади перешкодили Фатх і ХАМАС домовитися про єдність.
Детальніше про ситуацію на Близькому Сході читайте в статті Миколи Замікули «Ізраїль домігся визнання» в ZN.UA.