UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пакистан назвав єдину умову співпраці з урядом талібів в Афганістані

Офіційний Ісламабад показово поспівчував афганському народу.

Пакистан готовий до співпраці з урядом, який таліби сформують в Кабулі, якщо він  користуватиметься підтримкою афганського народу. Таку умова міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреши озвучив у ході зустрічі з головою МЗС Великої Британії Домініком Раабом в Ісламабаді в п'ятницю, 3 вересня, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Al Jazeera.

«Пакистан вважає, що афганці самі мають вирішувати своє майбутнє. Ми співпрацюватимемо з урядом, в якого буде підтримка народу», - заявив Куреши.

«Ми сфокусовані на афганському народі. Ми хочемо допомогти афганцям, тому що ми відчуваємо, як вони постраждали. Вони страждали десятиліттями», - додав пакистанський міністр.

Відзначимо, що високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав п'ять умов визнання уряду талібів Євросоюзом, більшість з яких прямо суперечать ідеології «Талібану».

За даними Al Arabiya, уряд може очолити мулла Абдул Гані Барадар. Верховним правителем Афганістану «Талібан» оголосить лідера угруповання Хайбатуллу Ахундзаду.

Читайте також: Талібан розглядає Китай як основного міжнародного партнера

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. 

Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.

Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.