Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила оцінку Британії про те, що під час атаки у Еймсбері був застосований нервовий агент "Новачок" такого ж типу, що і під час атаки проти Сергія і Юлії Скрипалів у Солсбері. Про це йдеться в повідомленні МЗС Великобританії.
"Незалежний звіт ОЗХЗ сьогодні підтвердив оцінку Сполученого Королівства, за якою було ідентифіковано хімічну речовину, через яку у Еймсбері 8 липня загинула Дон Стерджесс. Це був нервовий агент "Новачок" такого ж типу, який використовувався під час спроби вбивства Сергія і Юлії Скрипалів раніше цього року", - йдеться в повідомленні.
Експерти ОЗХЗ двічі відвідали Британію для збору зразків після нападів у Солсбері і Еймсбері.
"Нерозсудливість російської держави в завезенні нервового агента в Британію і повне ігнорування безпеки громадян є жахливою і безвідповідальною." - сказав глава МЗС Британії Джеремі Хант.
"Це ще одне нагадування про важливість того, щоб міжнародне співтовариство спільно підтримувало глобальну заборону на використання хімічної зброї всіх видів, і забезпечувало дотримання міжнародного порядку, щоб ми могли захищати наших громадян", - додав він.
Як наголошується в повідомленні, британська поліція продовжує розслідування випадків отруєння у Еймсбері і Солсбері.
Зазначимо, державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію та в знак солідарності вислали російських дипломатів. На батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
В кінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал з висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".