UA / RU
Підтримати ZN.ua

Отруєння Навального: США в Радбезі ООН пригрозили фінансовими санкціями

При цьому Росія стверджує, що підстав для розслідування отруєння немає.

На засіданні Ради безпеки ООН, присвяченій ліквідації хімічної зброї в Сирії, Сполучені Штати Америки і європейські країни підняли тему отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Заступник постійного представника США при ООН Черіті Норман Шале закликала владу РФ в повній мірі співпрацювати з міжнародною спільнотою в розслідуванні нападу на Навального, передає Reuters.

«Куди б не привели докази, ми будемо працювати із союзниками і міжнародним співтовариством, щоб притягнути винних до відповідальності, в тому числі за допомогою обмеження коштів, що виділяються на зловмисну діяльність», - сказала вона.

За словами представника РФ при ООН Василя Небензя, у Росії немає підстав для початку розслідування отруєння Навального.

«Наші лікарі, які, до речі, врятували Олексія Навального, не знайшли ніяких слідів хімічної зброї в його аналізах", - заявив Небензя.

При цьому, за словами представника РФ, німецька лабораторія стверджує, що сліди хімічної зброї в організмі Навального все-таки існують.

"Але ми не отримали ніяких доказів з Німеччини, які дозволили б нам зробити висновок, що це був злочин шляхом спроби отруєння, і таким чином почати розслідування», - уточнив Небензя.

Як повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС, отруєння Олексія Навального також обговорювали представники Великої Британії, Бельгії, Німеччини та Естонії. На засіданні Радбезу ООН вони засудили застосування хімічної зброї проти політика і закликали Росію провести повне і прозоре розслідування інциденту. Представник Франції під час засідання цю тему не піднімав, але після наради підтримав позицію європейських партнерів.

Читайте також: Є ймовірність, що за отруєнням Навального стоять високопоставлені російські чиновники - Помпео

Нагадаємо, 2 вересня уряд Німеччини заявив, що російського опозиціонера Алєксєя Навального отруїли нервовопаралітичною речовиною «Новічок».

Канцлерка Ангела Меркель констатувала: Навальний став жертвою злочину, і Кремль має відповісти за це. Меркель допустила зупинку будівництва газогону «Північний потік-2», хоча цей російський проєкт Берлін послідовно захищав від загрози безлічі санкцій.

Помпео засудив отруєння ще 25 серпня, але не вказав прямо на провину російського уряду. Держсекретар США також підписав спільну заяву міністрів закордонних справ країн-учасниць G-7, в якому вони вимагають, щоб Росія була прозора щодо того, хто несе відповідальність за напад. У заяві "великої сімки" говорилося, що підписали його боку зосередили свою увагу на тому, як Росія справляється з цим епізодом, і посилалися на зобов'язання країни по боротьбі із застосуванням хімічної зброї.

Докладніше про отруєння Навального і тих, кому в Росії може бути вигідно його усунення, читайте в статті Олексія Їжака «Кремль грає чорними» в ZN.UA.