UA / RU
Підтримати ZN.ua

Орбан пообіцяв вислати всіх біженців з Угорщини

Угорський прем'єр заявив, що мігранти масово тікають до Європи не через загрозу безпеці, а в гонитві за кращим життям.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна надалі буде висилати нелегальних біженців назад.

"Вони повинні повернутися туди, звідки вони прибули. Ці люди прибувають до нас не з гарячих точок, а з таборів на території держав, що межують із Сирією. Там вони вже були в безпеці", - сказав Орбан в інтерв'ю газеті Bild, повідомляє Deutsche Welle.

На його думку, мігранти приїжджають в Європу в гонитві за кращим життям.

"Вони хочуть жити по-німецьки, по-шведськи. В особистому плані я, звичайно, можу зрозуміти це. Але потрібно пам'ятати: основоположного права на краще життя не існує, є тільки основне право на безпеку і повагу людської гідності", - додав угорський прем'єр.

Крім того, Орбан засудив міграційну політику, що проводиться Німеччиною.

"Слід серйозно задуматися про наслідки рішення німецької влади допустити мігрантів до Німеччини. Звістка про це рішення викликало бунт в Угорщині. Мігранти стали вириватися з таборів для біженців і нападати на поліцейських. Вони відмовляються реєструватися, як того вимагають правові норми ЄС", - зазначив прем'єр, також звинувативши уряд ФРН в дестабілізації ситуації з біженцями в його країні.

Глава уряду також запропонував свій варіант вирішення проблеми з мігрантами, згідно з яким необхідно надати велику фінансову допомогу сусідніх з Сирією держав - Туреччини, Лівану та Йорданії.

Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення. При цьому прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає кризу з мігрантами в Європі проблемою Німеччини. Він виступає в підтримку будівництва прикордонного паркану в Сербії. За його словами, ЄС втратив контроль над ситуацією з мігрантами. Для Орбана прикордонний контроль в даний час є головним пріоритетом.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.