Міністерство інформаційної політики України склало перелік найбільших фейків Росії під час судового процесу в Гаазі. Ним поділився заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.
"Топ-5 брехні російської сторони в Міжнародному суді в Гаазі", - написав Золотухін на своїй сторінці в Facebook.
Перший тезис росіян стверджує, що події на сході України є не військовою агресією, а виключно внутрішньо-українським конфліктом.
"Насправді створення, фінансова підтримка та воєнний вишкіл відповідних парамілітарних організацій в Донбасі проводився російськими силами ще у 2009 році в контексті підготовки до активних дій проти України", - пояснив заступник міністра.
За його словами, державні органи та громадські організації України надали та продовжують надавати підтвердження про присутність російських військ на сході України.
Другий тезис твердить,що малазійський "Боїнг 777" міг бути збитий українськими військовими, оскільки відповідні частини ЗСУ та техніка також могли знаходитися в наближенні до місця катастрофи. А міжнародна комісія нібито не враховує російських доказів.
"Слідчими вже давно відтворені усі факти і аспекти того, як "Бук-М1", який вбив 298 людей, був привезений на територію України з Росії, знаходився під контролем російських найманців та керованих і спонсорованих ними терористів, та випустив ракету з конкретно встановленого місця", - наголосив Золотухін.
Третій тезис російської сторони наголошує на тому, що російської зброї та російських військових в Донбасі немає.
Однак волонтерські організації та міжнародні видання зібрали достатньо доказів, які доводять, що представники регулярних російських військових частин знаходяться в Донбасі, використовують російську зброю і важку техніку та беруть участь у бойових зіткненнях із бійцями ЗСУ.
Четвертий тезис стверджує, що Україна не дотримується Мінських домовленостей.
"Ескалація в Авдіївці була спровокована проросійськими терористами через п'ять годин після телефонної розмови Володимира Путіна з Дональдом Трампом. Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm зафіксували бронетехніку та важку артилерію, яка знаходилася у безпосередній близькості до лінії зіткнення, що порушує норми домовленостей в рамках Мінських угод", - повідомив заступник міністра.
П'ятий тезис представників країни-агресора наголошує на тому,що блокада ОРДЛО є свідченням того, що нібито сама Україна є спонсором тероризму.
Проте на українських підприємствах, які розташовані на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, працюють громадяни країни, які отримують зарплатню та сплачують податки до українського бюджету.
"Ці громадяни України утримуються терористами в заручниках і потребують допомоги міжнародної спільноти та захисту в міжнародному суді!", - підкреслив Золотухін.
Нагадаємо, в понеділок, 6 березня, Міжнародний суд ООН, який знаходиться в Гаазі, розпочав слухання у справі України проти Росії.
Раніше Ірина Геращенко заявила, що РФ "перезбудилася" через початок розгляду позову України проти неї в Міжнародному суді ООН в Гаазі та увага світових ЗМІ до цієї справи "напружує" Москву.