UA / RU
Підтримати ZN.ua

Opel і Chevrolet йдуть з ринку Росії

Opel йде з Росії повністю через вкрай низькі продажі.

Американські автовиробники Opel та Chevrolet, що входять у групу General Motors, GM, оголосили про відхід з російського ринку, повідомляє Autonews.

Таке рішення було ухвалене через вкрай низькі продажі наприкінці 2014-на початку 2015 року.

Opel йде з Росії повністю. До кінця червня буде законсервовано завод в Санкт-Петербурзі, на калінінградському "Автоторі" збірка буде закінчена в лютому. Chevrolet залишить в Росії тільки преміальні моделі Corvette, Tahoe і Camaro. Збірка останніх автомобілів даної марки на Газі завершиться до кінця року.

Спільне підприємство з АвтоВАЗом GM-Avtovaz продовжить роботу, але проект будівництва заводу з виробництва Chevrolet Niva другого покоління закритий.

Що стосується Cadillac, що входить в концерн General Motors, то продажі автомобілів цієї марки в Росії припинені не будуть. GM концентруватиметься на продажі тільки преміальних брендів Chevrolet і Cadillac.

Велика частина моделей концерну General Motors проводилася на російських заводах.

За даними Асоціації європейського бізнесу, продажі автомобілів Opel та Chevrolet в Росії почали знижуватися ще в кінці 2013 року, хоча за підсумками року в цілому Opel все ж зумів утримати обсяг продажів на колишньому рівні, продажі Chevrolet в 2013 році скоротилися на 15%. У 2014 році падіння продажів обох марок прискорилося: за весь 2014 рік Opel вдалося зберегти статус-кво в річному обчисленні тільки в листопаді. За підсумками 2014 року продажі Opel в Росії скоротилися на 20%, продажі Chevrolet - на 29%.

На початку 2015 року продажі обох марок просто впали, свідчить статистика АЄБ. За січень Chevrоlet втратив 68%, а Opel - відразу 75%, в лютому втрати Opel перевищили 80%, а Chevrolet - перевалили за 70%. У результаті жодної моделі Opel не вдалося втриматися у списку 25 найбільш продаваних у Росії автомобілів, а Chevrolet тепер представлений у цьому списку лише моделлю Niva.

Раніше найбільша американська автокорпорація General Motors прийняла рішення на два місяці зупинити виробництво автомобілів в Росії.

Повідомлялося, що слідом за Alcoa, що продає завод у Білій Калитве, від російських активів позбавляється ArcelorMittal Лакшмі Міттала.

36% німецьких фірм, що ведуть бізнес у Росії, скасували свої проекти через введення санкцій. 41% німецьких компаній заявив про зниження інвестицій в РФ, а 28% планують звільнити російських співробітників компаній.