Правозахисні групи закликають ООН припинити постанову епохи Трампа, яка дозволяє членам Талібану, навіть найбільш відповідальним за пригнічення жінок в Афганістані, виїжджати за кордон, пише The Guardian.
ООН запровадила широкі санкції проти Талібану, але Рада безпеки має обговорити наступного тижня, чи вводити заборону на поїздки для всіх провідних членів як спосіб сигналу про те, що шлях Талібану до міжнародного визнання, не кажучи вже про легітимність, заблокований. До тих пір, поки таліби продовжують дотримуватись свого курсу, не залишаючи місце жінкам у суспільному житті, а дівчатам-підліткам – навіть в середній освіті.
Термін дії заборони на поїздки автоматично закінчується 20 червня, якщо ООН не продовжить її, і ключові фігури в адміністрації США не тільки хочуть її поновити, але й продовжити. Але офіційної позиції США поки немає.
Наразі лише 41 член адміністрації Талібану постраждав від заборони на поїздки після того, як її частково призупинили три роки тому, щоб дозволити 14 членам радикального ісламістського руху брати участь у мирних переговорах.
Заборона на середню освіту для дівчат
Хізер Барр з Haman Watch каже, що заборона на поїздки повинна бути накладена як мінімум на трьох осіб: главу розвідувального агентства Афганістану Абдул-Хака Вассіка; голову міністерства сприяння доброчесності та запобігання пороку шейха Мухаммада Халіда Ханафі, ; Хайбатулла Ахундзада, головного релігійного лідера Талібану, який відіграв вирішальну роль у продовженні заборони на середню освіту для дівчат. Зауважимо, жорсткі обмеження щодо поведінки та зовнішнього вигляду діяли в країні діяли не завжди.
Критики стверджують, що Талібан використовує закордонні візити, щоб ввести дипломатів в оману щодо потенційної плюралістичної траєкторії руху Талібану, і дуже важливо, щоб міжнародне співтовариство не схилялося до участі заради участі.
Нагадаємо, востаннє високопоставлених діячів Талібану бачили в Санкт-Петербурзі на міжнародному економічному форумі, організованому Володимиром Путіним.
«Ми говоримо про заборону на поїздки для Талібану, але справжня заборона на поїздки стосується афганських жінок, яким ледве дозволено виходити за межі своїх домівок. Але, незважаючи на це, Талібан має всі переваги для подорожей», - сказала Асила Вардак, активістка прав жінок в Афганістані та колишня дипломатка.
Нагадаємо, на початку року представники "Талібану" прибули до Європи для проведення переговорів із західними країнами.