6 квітня міністр фінансів США Стів Мнучін оголосив про накладання санкцій на другого найбільшого виробника алюмінію в світі компанію "Русал", щоб покарати Росію за "зловісну поведінку". Після цього ціни на алюміній зросли на 35% до 2718 доларів за тонну. Це найвищий показник за сім років. Потім американський міністр дав 5 місяців відстрочки для американських компаній для розірвання відносин з "Русалом". І це спричинило відскок в цінах на 10%. Однак, Мнучін запропонував ще дещо, що спантеличить на певний час ринки, пише The Times.
За словами американського міністра, "Русал" можуть виключити з санкційного списку, якщо власник компанії Олег Дерипаска поступиться контролем і продасть свою 48%-у частку. Ця пропозиція не може не зацікавити Кремль, який шукає способи зменшити економічні наслідки від санкцій США і ризики того, що вони посилять невдоволення росіян, коли ті почнуть втрачати роботу і гроші на прожиття. Найбільш витонченим виходом із ситуації було б викупити частку Дерипаски. Це могла б зробити російська держава.
"Звісно, Дерипаска, який лишається одним з найближчих союзників Путіна, не дуже цього хоче. Тим більше, що купівля, вочевидь, буде проведена за безцінь. Але оскільки в доларовій економіці він фактично парія, вибір у нього не великий. Лишається лише погодитися з будь-яким рішенням, яке спаде на гадку міністрам. А держава, можливо, вирішить, що політично виправдано повернути держконтроль над ключовою галуззю заради підтримки експорта", - йдеться в статті.
Раніше російські олігархи за день втратили більше 12 млрд доларів через американські санкції, які були запроваджені 6 квітня. Інвестори відреагували негайно і почали розпродавати російські активи. Індекс РТС впав 9 квітня на 11%, подешевшали акції металургійних компаній, банків, а також компаній, проти керівників яких були введені санкції. Олег Дерипаска постраждав від нових санкцій сильніше інших.