UA / RU
Підтримати ZN.ua

Однокурсник Путіна впевнений, що він не зважиться на ядерну війну: "від страху ботокс потече"

Крім того, у Росії відсутні технічні передумови.

Ймовірність того, що Путін вирішиться розв'язати ядерну війну дуже низька, вважає однокурсник Володимира Путіна, колишній розвідник КДБ, а нині американський фінансовий аналітик Юрій Швець в інтерв'ю виданню "Гордон".

"Що означає почати ядерну війну? Треба нанести перший удар, мета якого – знищити максимальну кількість установок ракет наземного базування противника, а коли у відповідь полетять ракети, що залишилися, їх необхідно збити своїми засобами ракетної оборони. У СРСР ніколи не було потенціалу першого ядерного удару, у Росії – тим більше", - сказав Швець.

Крім того, згідно з офіційними даними на вересень 2013 року в арсеналі РФ було близько трьох тисяч ядерних боєголовок, в неофіційних джерелах вказується цифра понад 50 тисяч.

Але Швець нагадує, що радянські, а зараз російські ракети відрізняються поганою точністю.

"То є російські ядерні ракети можуть знести Нью-Йорк, Сан-Франциско і інші великі міста США, але не знищать американські ракети в шахтних установках. Зате отримають гарантований удар, який змете Росію".

Однак крім технічної сторони, є і психологічна, стверджує Швець.

"Чоловік, який щорічно зникає з публічного простору на 7-10 днів, щоб зробити собі фейсліфт (підтяжка обличчя. – ред.) і накачати себе ботоксом, здатний розв'язати ядерну війну? Адже від удару ботокс розплавиться".

Більш того, для такого кроку треба бути одержимим ідеєю, а у Путіна немає жодної ідеї, зате є два земних бажання.

"Путін раб лише двох цілком земних бажань: продовжити життя до нескінченності і назавжди залишитися у влади"

Відповідаючи на питання про можливості повномасштабного наступу Росії, Швець висловив таку думку.

"З іншого боку, РФ вкрай необхідно, щоб Захід зняв з неї санкції і не ввів нові. Нещодавно прем'єр-міністр Дмитро Медведєв стогнав, доповідаючи про стан справ у країні. Якщо Путін зважиться на наступ, економіка Росії не витримає нових санкцій. Але треба враховувати фактор "територіального управління КДБ", яскравим представником якого є Путін. Як казав покійний Березовський: "Важко прогнозувати логіку ідіотів".

Видання The Times писало, що НАТО не варто лякатися ядерних загроз Путіна. Журнал вважає безпідставною загрозою нанести ядерний удар, якщо Захід наважиться допомагати Україні повернути Крим, оскільки таких планів у Вашингтона чи Брюсселя немає. Скоріше всього, це була спроба залякати Захід. Так само слід розглядати і нову військову доктрину Росії, згідно з якою ядерний арсенал буде оновлено.