UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обхід санкцій у ЄС готуються визнати кримінальним злочином – Politico

Країни ЄС заарештували активи на суму близько 30 млрд. євро. Тривають дискусії щодо того, чи слід спрямувати ці кошти в Україну.

Європейська комісія надасть за два тижні юридичну пропозицію про те, щоб зробити ухилення від санкцій злочином у ЄС. Цей крок допоможе країнам-членам конфіскувати активи, заморожені в рамках кампанії санкцій проти Росії, повідомили в середу два джерела Politico.

Єврокомісія внесе цю пропозицію відповідно до положення договору, яке дозволяє країнам у координації з Європейським парламентом "встановити мінімальні правила щодо визначення кримінальних злочинів і санкцій у сфері особливо тяжких злочинів з транскордонним виміром". Цей крок, своєю чергою, забезпечить країнам правову основу для арешту заморожених активів, зазначили чиновники, зазначає видання.

Станом на квітень країни ЄС заарештували активи на суму близько 30 млрд євро, включаючи яхти, вілли та предмети мистецтва, що належать фізичним та юридичним особам, які потрапили під санкції.

Обговорюється можливість конфіскації цих активів. Загвіздка в тому, що експропріація активів – це питання національного законодавства, яке у кожній країні є різним. У деяких країнах обхід санкцій є кримінальним злочином, але в інших країнах немає. Пропозиція Комісії — яка вимагатиме одностайності в столицях ЄС, а також згоди більшості членів Європарламенту — спрямована на гармонізацію цієї правової плутанини.

Питання про те, що робити з активами чи їхніми доходами, вирішуватиметься країнами ЄС, сказали чиновники, додавши, що точаться дискусії про те, чи слід спрямувати ці кошти в Україну.

Читайте також: Китай поки що не порушував американські санкції проти Росії

Нагадаємо, у неділю, 8 травня відбулася зустріч 27 послів ЄС з обговорення шостого пакета санкцій. Зустріч закінчилася нічим, і, як очікується, переговори відновляться найближчими днями.

Зокрема, Угорщина продовжує блокувати спроби Європейського Союзу запровадити ембарго на імпорт російської нафти, затримуючи весь пакет санкцій шостого пакета, спрямованих проти РФ через війну в Україні. З умовами нафтового ембарго не згодні також Словаччина та Чехія.

Крім того, за повідомленнями західної преси, проти включення патріарха Кирила до списку санкцій виступили Греція та Угорщина. Греція та Кіпр ще й проти заборони на перевезення російської нафти європейськими танкерами.

Водночас за даними ЗМІ, вже наступного дня Європейський Союз вирішив пом'якшити свій пакет санкцій щодо експорту російської нафти