UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама звинуватив Росію, режим Асада і Іран в кровопролитті в Алеппо

За словами американського президента, США роками працювали над тим, щоб зупинити громадянську війну в Сирії.



Президент США Барак Обама в Білому домі заявив, що за кров і насильство в сирійському місті Алеппо несуть відповідальність Росія, режим президента Сирії Башара Асада та Іран.

"Відповідальність за цю зухвалість лежить лише на одній стороні - режимі Асада з його союзниками-Росією і Іраном. І ця кров, і ці звірства - на їхніх руках", - сказав Обама, передає УНІАН.

Він заявив, що США роками працювали над тим, щоб зупинити громадянську війну в Сирії і полегшити страждання мирних громадян.

"Це була одна з найскладніших проблем, з якою я мав справу на посаді президента", - зазначив Обама.

За його словами, всім відомо, що потрібно зробити. Зокрема, мова йде про неупереджені міжнародні наглядові сили в Алеппо, які зможуть належним чином сприяти координації в евакуації цивільного населення через безпечні коридори. Також Обама підкреслив необхідність забезпечення повного доступу в місто гуманітарних організацій.

Читайте також: Захід зрадив свої ж цінності, допустивши бійню в Алеппо – The Economist

Як повідомлялося раныше, в сирійському місті Алеппо досягнуто перемир'я між урядовими військами президента Сирії Башара Асада і ополченцями, що воюють проти його режиму, але евакуація цивільних осіб і бунтівників відкладається з невідомих причин. У четвер, 15 грудня, евакуація почалася, але була зірвана через обстріл урядовими військами гуманітарного конвою.

Генеральна Асамблея ООН у п'ятницю, 9 грудня, більшістю голосів підтримала підготовлений Канадою проект резолюції щодо негайного припинення вогню в Сирії.

Представники сирійської армії заявили про те, що операція по поверненню контролю над Алеппо знаходиться в завершальній стадії. Східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років.

Тим не менш сирійська опозиція готова продовжувати боротьбу проти Асада навіть після втрати Алеппо. Опозиціонери зазначають факт важливості Алеппо, але визнають, що в разі втрати міста у них є й інші не менш важливі населені пункти.

Раніше у зв'язку з бойовими діями, східні райони міста покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.

Детальніше про сирійську війну читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".