UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама виключає порозуміння з Росією щодо стратегії в Сирії

США можуть домовитися з РФ тільки щодо безпеки польотів.

США можуть досягти консенсусу з Росією виключно з питання щодо польотів, але не по принципам і стратегіям мирного врегулювання в Сирії, заявив президент Барак Обама, передає Reuters.

"Консенсусу щодо стратегії (з Росією - ред.) досягти неможливо", - відзначив він. За його словами, "президент Путін вірить, що якщо він продовжить робити те, що він робив протягом останніх п'яти років, тобто підтримувати режим (президента Башара – ред.) Асада, то проблема буде вирішена".

Обама додав, що сирійська громадянська війна закінчиться тільки тоді, коли буде знайдений "політичний шлях", а також почне роботу законний уряд всередині Сирії. Єдина тема, де Росія і США можуть досягти розуміння, зазначив американський президент - це питання повітряного простору Сирії.

У той же час він закликав Іран, Росію, Туреччину та країни Перської затоки, а також всі зацікавлені сторони "сісти і визначити, що необхідний політичний перехідний період, якщо ми хочемо припинити гуманітарну кризу і зберегти структуру єдиного сирійського держави".

Прогрес можливий, якщо сторони продовжать переговори, висловив надію Обама. Росія, зазначив він, "починає усвідомлювати, що вона не здатна бомбами торувати собі шлях до мирної ситуації в Сирії".

Читайте також: Центральне командування США нарахувало близько 30 тисяч бойовиків ІД в Сирії та Іраку

Конфлікт у Сирії набув нових форм після початку повітряної військової операцієї Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія й Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

У зв'язку з цим США відмовили Росії в прийомі дипломатичної делегації на чолі з прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим, які хотіли обговорити з американською стороною військові операції в Сирії.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.