UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама відхилив пропозицію щодо тимчасового підвищення стелі держборгу

Незважаючи на попередню згоду розглянути пропозицію республіканців, мабуть, бажання Обами "не дати їм тримати економіку у заручниках своїх політичних вимог" взяло гору.

Обама відхилив пропозицію республіканців щодо держборгу

Президент США Барак Обама відхилив пропозицію республіканців-конгресменів щодо підвищення ліміту держборгу країни на шість тижнів, передає телеканал Sky News.

Раніше в адміністрації Обами повідомляли, що президент готовий розглянути пропозицію республіканців, але не дозволить їм тримати економіку "у заручниках" своїх політичних вимог.

Нагадаємо, республіканці, які мають більшість у нижній палаті парламенту, намагаються виторгувати в уряду детальний план зниження державних витрат. У разі невиконання умови вони продовжать блокувати прийняття бюджету на 2014 р. і підвищення максимального порогу держборгу (зараз він складає 16,699 трлн дол.).

Проте дефолт, який загрожує американській економіці протягом наступних шести діб, підштовхнув кількох представників республіканців до компромісу. Напередодні вони виступили з пропозицією тимчасового підняття "стелі" держборгу, щоб дещо віддалити "дедлайн" і вирішити бюджетні та боргові проблеми до його настання.

Республіканці у Конгресі прийняли таке рішення, щоб країна могла уникнути дефолту. Спікер палати представників Джон Бейнер висловив сподівання, що у відповідь Обама погодиться продовжити переговори про бюджет.

Бюджетна криза у США вилилася у "шатдаун" - значна частина державних установ не працює вже десять днів.

Уряд США ще у травні ц.р. досяг планки держборгу, встановленої Конгресом на рівні 16,7 трлн дол. Наразі загальний держборг США, за офіційними даними, становить близько 16,75 трлн дол., перевищуючи ліміт через облікових факторів.

Всі останні місяці Міністерство фінансів було змушене використовувати екстраординарні заходи (такі як призупинення деяких особливих транзакцій з урядами штатів і муніципалітетів), щоб продовжувати безперебійне обслуговування боргових зобов'язань. Проте можливості для використання цих заходів буде вичерпано 17 жовтня 2013 р. До цього часу Конгрес має підвищити планку.

Раніше американське казначейство оприлюднило доповідь, в якій попередило, що дефолт за зобов'язаннями США загрожує катастрофічними наслідками, включаючи перебої на кредитних ринках, суттєве знецінення долара, помітне підвищення відсоткових ставок, негативні ефекти для глобальної економіки і реальний ризик фінансової кризи та рецесії, співвідносними за тяжкістю з подіями 2008 р.

Нагадаємо, 1 жовтня уряд США призупинив діяльність всіх неключових держустанов у зв'язку з тим, що конгрес не зміг прийняти бюджет на новий фінансовий рік. Республіканці в палаті представників наполягають на тому, щоб припинити президентську реформу охорони здоров'я.

За прогнозами федерального казначейства, ліміт запозичень, що становить зараз 16,7 трильйонів доларів, буде досягнуто до 17 жовтня. !zn

Читайте також:

Світовий банк попередив про спустошливі наслідки дефолту США

Тільки 5% американців схвалюють роботу конгресу, що позбавив зарплати бюджетників

МВФ сумнівається у дефолті США

Бюджетний криза обійшлася США в 2 млрд доларів, наслідки для економіки країни все більш відчутні