UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама так і не зміг виконати свої обіцянки щодо Росії і Афганістану – LA Times

На початку президентства він хотів "перезавантажити" відносини з Москвою і вивести війська з афганської території.

Останній візит 3 в якості президента США на саміт НАТО став ніби зізнанням в тому, що йому так і не вдалося досягти значного прогресу на двох фронтах, про які він говорів 7 років тому під час першої своєї поїздки.

Тоді він обіцяв посилити допомогу Афганістану, щоб війська США змогли нарешті повернутися додому, а також докласти зусиль до побудови "конструктивних відносин з Росією". Про це пише американське видання Los Angeles Times.

Однак тепер альянс готується до продовження місії в Афганістані, яка триватиме три десятиліття, а лідери оборонного блоку оголосили про збільшення військової присутності в Східній Європі через агресивну поведінку Росії. Днем раніше США оголосили про відправку тисячі американських солдатів у Польщу в той час, як їхні союзники по НАТО відправлять аналогічні контингенти в Естонію, Литву і Латвію. Чиновники називають це найбільшим розгортанням сил союзників з часів кінця Холодної війни.

"Якщо Росія продовжить так агресивно поводитися, буде належна відповідь і більша присутність в Східній Європі. Ми не будемо ухилятися від виконання наших зобов'язань, що б не говорила і не робила Росія", - сказав радник Білого дому з питань національної безпеки Бен Родес.

Видання зауважує, що агресія Москви проти України повернула НАТО його роль часів Холодної війни, хоча до того часу він намагався переорієнтуватися і взятися за боротьбу проти викликів безпеки, які з'явилися в 21-му столітті.

Також видання звертає увагу на те, що НАТО все ж таки запустив функціональну систему ПРО в Східній Європі, хоча сім років тому саме Обама вирішив відмовитися від планів розмістити її у Польщі і Чехії. Причиною того, що Вашингтон передумав, стала "несподіванка" з боку Росії, яка взялася воювати проти сусідів.

"США шукав способі відновити відносини з Росією в той же час, коли Путін хотів відновити радянський блок. Лідерам НАТО знадобилося занадто багато часу, щоб усвідомити, що перед ними реальний ворог, якому треба дати відповідь", - сказав республіканець Майк Тюрнер.

Тим часом, видання Washington Post писало, що Обама під кінець президентства готує великі зміни в політиці США щодо ядерної зброї. Зокрема, він збирається заборонити Вашингтону першим використовувати її. Це вже викликало обурення і занепокоєння у низки американських конгресменів.

Цього року президент Барак Обама відкрив свій останній саміт з ядерної безпеки зі скромнішими амбіціями. За два терміни йому не вдалося наблизити світ до того моменту, коли всі країни відмовляться від ядерної зброї. У свою чергу, голова Міжнародної агенції ядерної енергетики Юкіа Амано визнав, що існує велика загроза потрапляння ядерних матеріалів у руки терористів. За останні два десятиліття були зафіксовані 2,7 тисяч випадків зникнення збагаченого урану.