UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама попередив про "певну форму війни" за умови провалу в Конгресі угоди з Іраном

Президент США знову підкреслив, що угода з Іраном не дозволить Тегерану отримати статус ядерної держави.

Президент США Барак Обама попередив, що якщо Конгрес заблокує угоду щодо ядерної програми Ірану, то це може призвести до "певної форми війни".

"Давайте відверто. Ми стикаємося з вибором між дипломатією і певною формою війни. Може не сьогодні, може не через три місяці, але скоро", - передає слова Обами ABC.

За його словами, угода з Іраном не дозволить Тегерану отримати статус ядерної держави.

"Ми розробили детальний механізм, який унеможливить для Ірану отримання ядерної зброї. Це відсікає всі шляхи Ірану до бомби", - підкреслив президент США.

На початку серпня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що завдяки угоді щодо ядерної програми Ірану, через 10-15 років Тегеран перетворитися в ядерну державу, яка здатна обзавестися десятками і навіть сотнями атомних бомб. За його словами, результатом досягнутих домовленостей з Іраном стане "збільшення числа терактів і їх жертв" у всьому світі.

23 липня агентство Reuters повідомило, що в Конгресі США проізраїльські високопоставлені члени Республіканської партії почали кампанію проти підписання угоди з Іраном щодо його ядерної програми.

22 липня спікер палати представників США пообіцяв зірвати угоду з Іраном. Крім того, лідер республіканської більшості в сенаті Мітч Макконнелл зазначив, що не згоден з позицією адміністрацією США, згідно з якою Вашингтону потрібно було зробити вибір між досягненням угоди по атому з Іраном і війною з цією країною.

Іран і "шістка" погодили історичне ядерна угода 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки і отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї" .

У Конгресі США її різко розкритикували, однак президент Барак Обама вважає угоду по Ірану порятунком від близькосхідної війни і впевнений, що ця угода є єдиною альтернативою в ситуації початку гонки ядерних озброєнь.

При цьому глава Державного департаменту США Джон Керрі висловив стурбованість різкою зміною тону Ірану після ядерної угоди.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?