UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама похвалився "стратегічним терпінням", яке здолало Путіна – Financial Times

За словами американського президента, Путін виявився не таким вже й розумним.

Обама похвалився «стратегічним терпінням»

Обама похвалився «стратегічним терпінням»

Президент США Барак Обама переконаний, що "здолати" свого російського колегу Володимира Путіна йому допомогло стратегічне терпіння". Про це він розповів журналістам перед тим, як вирушив на Гаваї святкувати з родиною Новий рік, - пише Financial Times.

Обама розповів, що ключову роль у приборканні Путіна відіграло падіння цін на нафту на 50%. За словами американського президента, ця подія на енергетичному ринку ідеально співпала з планами Вашингтона щодо протистояння Кремлю.

"Скорочення російської економіки і відтік капіталу почалися ще до обвалу цін на нафту. Тож частиною нашої логіки було розуміння, що їхня економіка тримається на плаву лише завдяки дорогій нафті", - пояснив Обама.

Він додав, що у Вашингтоні зрозуміли, що економічні санкції завдадуть болю Росії наступного року, якщо ціни на нафту впадуть і не наповнюватимуть бюджет. Нещодавно ж стало відомо, що російська економіка скоротилася вперше за останні 5 років.

Обама нагадав, що кілька місяців тому певні політики в США називали Путіна "генієм" після того, як він анексував Крим.

"Пригадайте, як три чи чотири місяці тому всі у Вашингтоні були переконані, що Путін геній і він обіграв нас усіх своєю агресивною стратегією, яка нібито дозволила збільшити його країну. Тоді я сказав, що ми не хочемо війни з Росією, але готові тиснути на Росію разом зі світовою спільнотою. Згодом стало зрозуміло, що Росія зробила велику стратегічну помилку" - сказав Обама.

"Тепер я відчуваю, що принаймні за межами Росії, багато людей мабуть вже не думають, що Путін такий вже розумний", - додав президент США.

Санкції ряду країн Заходу, Японії та Австралії проти Росії вводилися в кілька етапів з березня цього року, коли російські влади анексували Кримський півострів після так званого референдуму.