Колишній президент США Барак Обама висловився на підтримку акцій протесту, які почалися в країні у відповідь на антиіміграційні ініціативи чинного президента Дональда Трампа.
"Реалізація громадянами своїх прав збиратися і бути почутими обраними посадовими особами - саме цього ми чекаємо, коли американські цінності під загрозою", – сказано в повідомленні, опублікованому прес-службою 44-го президента США в понеділок, 30 січня.
Прес-секретар Обами Кевін Люіс підкреслив, що екс-президент засуджує дискримінацію людей за їх походження і релігії.
При цьому ні Дональд Трамп, ні його адміністрація прямо в заяві не згадуються.
Як повідомило видання Politico, це перша публічна заява Обами після відставки.
Нагадаємо, 27 січня президент США Дональд Трамп розпорядився протягом трьох місяців не впускати до країни громадян Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену, а також на 120 днів призупинити розміщення мігрантів. Документ вступив у дію наступного дня. Президент США пояснив своє рішення боротьбою з тероризмом.
За даними Міністерства внутрішньої безпеки, у в'їзді до США було відмовлено як мінімум 375 особамм, в аеропортах США почалися стихійні акції протесту. Підтримку протестувальникам висловили засновник Facebook Марк Цукерберг, співвласник Google Сергій Брін і гендиректор SpaceX Ілон Маск.
Рішення Трампа зазанало критики з бокусвітового співтовариства, його засудили канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей. ООН закликала Вашингтон відмовитися від цих обмежень і надавати притулок людям, які його потребують, а нобелівські лауреати підписали петицію проти рішення Трампа обмежити імміграцію. Вони відзначили, що президентський указ шкодить американській науці, а також може розділити сім'ї.
У Білому домі заявили, що список держав був складений ще адміністрацією Обами, і пообіцяли відновити видачу віз через 90 днів.