Перед закінченням свого президентства 3 планує внести певні зміни в політику США щодо ядерної зброї. І деякі з них дуже небезпечні.
Про це в редакційній статті пише Wall Street Journal, нагадуючи про обіцянки нинішнього президента докласти зусиль до створення світу без ядерної зброї, а також про його "Празьку програму" роззброєння, суть якої полягала в домовленості з Росією скоротити свої арсенали, а також у відмові від модернізації ядерної зброї.
Видання з посиланням на свої джерела повідомляє, що Обама тепер передумав опиратися плану модернізації, який схвалив Конгрес. Він змиритися зі створенням нової крилатої ракети дальнього радіусу дії. Також він, швидше за все, збирається продовжити дію третьої угоди про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь до 2021 року.
"А тепер погані новини: Обама може оголосити політику "незастосування першим" ядерної зброї. Це означає, що США пообіцяють за жодних обставин не використовувати свій ядерний арсенал, якщо ворог не зробив це першим", - йдеться в статті.
Це дуже небезпечна зміна, хоча вона має дружелюбний вигляд. Така обіцянка говорить потенційним агресорам, що їм "не варто боятися ядерної помсти США, навіть якщо вони атакують нас чи наших союзників за допомогою звичайної, хімічної чи біологічної зброї".
Раніше видання Washington post писало, що Обама під кінець президентства готує великі зміни в політиці США щодо ядерної зброї. Автор, посилаючись на власні джерела, зауважує, що багато варіантів законопроектів, які розглядають у Білому домі, дуже суперечливі. Однак жоден з них не вимагає формального схвалення у Конгресі.
Лідери Конгресу вже закликали адміністрацію Обами не витрачати останні місяці своєї роботи "на ослаблення американських ядерних сил стримування". Цього року президент Барак Обама відкрив свій останній саміт з ядерної безпеки зі скромнішими амбіціями. За два терміни йому не вдалося наблизити світ до того моменту, коли всі країни відмовляться від ядерної зброї. У свою чергу, голова Міжнародної агенції ядерної енергетики Юкіа Амано визнав, що існує велика загроза потрапляння ядерних матеріалів у руки терористів. За останні два десятиліття були зафіксовані 2,7 тисяч випадків зникнення збагаченого урану.
В квітні Обама звинуватив РФ у затягуванні процесу ядерного роззброєння. За його словами, фокусування глави РФ Володимира Путіна на нарощуванні військової потужності за рахунок економічного розвитку уповільнило прогрес.