У понеділок, 28 вересня, президент США Барак Обама домовився зі своїм російським колегою Володимиром Путіним про переговори на рівні представників оборонних відомств з метою уникнути конфлікту при проведенні можливих військових операції в Сирії, передає Reuters.
Також лідери США і Росії домовилися вивчити можливі варіанти для політичного рішення військового протистояння в Сирії. Проте сторони не прийшли до єдиного знаменника щодо подальшої долі сирійського президента Башара Асада.
Обама і Путін провели 90-хвилинну зустріч, головними темами якої стали Україна та Сирія.
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.
Майже всі передові західні видання вже припустили, що Росія має намір використовувати конфлікт у Сирії, щоб "виміняти" у Заходу поступки по Україні і скасування санкцій проти РФ. У той же час, радник канцлера Німеччини Ангели Меркель заявляв, що Путін не отримає поступок по Україні у разі допомоги по боротьбі з ІДІЛ.
Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових, проте зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?