Американський президент Барак Обама планує натиснути на президента РФ Володимира Путіна, щоб повалити сирійського лідера Башара Асада і залучити Москву до боротьби на чолі з США проти "Ісламської держави", повідомляють чиновники Білого дому.
Як пише видання The Wall Streer Journal, зустріч двох лідерів на наступному тижні буде мати далекосяжні наслідки для відносин Сходу і Заходу.
У цей же час Обама намагається вивести відносини США з Іраном на новий рівень, укладаючи з ним ядерну угоду. Є невизначеність у зовнішній політиці США, в той час, як американський президент прагне до розв'язання кризи в Сирії.
Обама, Путін і президент Ірану Рухані звернуться до Генеральної Асамблеї ООН у понеділок. Для Путіна це стане першою появою там за останні десять років.
"Але президент Росії вже зробив драматичне повернення на світову арену, "відправивши чоботи" на землю в Сирії, куди Обама не поспішає інвестувати ресурси", - йдеться в статті.
Зустріч двох президентів нарешті може внести ясність намірів Путіна в Сирії, припускає видання. "Це потенційно може закласти основу для кращої координації", - сказав прес-секретар Білого дому Джош Ернест.
Вже стало відомо, що Україна стане головною темою на зустрічі Обами і Путіна, а президент США може спробувати використовувати амбіції російського лідера в Сирії в якості важеля, щоб спробувати змінити позицію Москви щодо конфлікту.
Але вирішення конфлікту в Сирії є однією з головних цілей зовнішньої політики Обами, і Білий дім бачить роль Росії, а також Ірану в ньому вирішальною в цих зусиллях.
"Обама планує натиснути на Путіна, щоб він допоміг бути посередником у резолюції по війні в Сирії, яка включає в себе відмову президента Башар аль-Асада від влади і залучення Москви в боротьбу на чолі з США проти бойовиків "Ісламської держави", - заявили виданню чиновники Білого дому.
Іран також є основним компонентом будь-якого вирішення конфлікту в Сирії, і представники адміністрації сподівалися швидко перейти до дискусії з Тегераном з цього питання після досягнення ядерної угоди. "Але ці зусилля, здається, зараз затихли", - йдеться в статті.
Сирійські та іранські офіційні особи заявили, що вони бачать потенційну пряму роль російських військ в "антитерористичних" операціях на Близькому Сході. Американські офіційні особи кажуть, що вони будуть вітати таку участь Росії.
У п'ятницю, 25 вересня, Білий дім повідомив, що Обама погодився зустрітися з Путіним після неодноразових прохань" РФ.
Також Джош Ернест повідомив, що головною темою на зустрічі Обами і Путіна стане Україна. Він повідомив, що Обама використовує цю можливість, щоб нагадати Путіну про виконання зобов'язань Мінськими угодами.
Видання The New York Times повідомляло, що президент США Барак Обама може зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним в Нью-Йорку наступного тижня. "Обама, який опирався зустрічі з Путіним у зв'язку з глибоким розколом у відносинах двох країн через російське втручання в Україну в минулому році, прийшов до висновку, що зустріч може бути корисною для зміцнення послання про те, що Кремль повинен відстоювати припинення вогню вздовж свого кордону, а також щоб наполягти на дипломатії в Сирії", - йдеться в статті.
24 вересня агентство Bloomberg повідомило, що Путін готовий розпочати односторонню військову операцію проти бойовиків терористичної організації ІДІЛ у Сирії, якщо США відкинули його пропозицію приєднається до міжнародної коаліції. У свою чергу, США хочуть обговорити координацію авіаударів у Сирії з російською стороною, щоб уникнути можливих інцидентів з ВПС Росії.