UA / RU
Підтримати ZN.ua

ОАЕ готові приєднатися до багатонаціональних сил, які можуть бути розгорнуті для cтабілізації ситуації в Газі — FT

ОАЕ потребують підтримки США в цьому рішенні.

Сектор Гази

Сектор Гази

Об'єднані Арабські Емірати заявили, що готові відправити війська до багатонаціональної місії зі "стабілізації" Гази після війни між Ізраїлем і ХАМАС, ставши першою країною, яка заявила, що може розгорнути військовий контингент у секторі. Держава Перської затоки повідомила, що може розгорнути свої війська, якщо США візьмуть на себе роль лідера і підтримають кроки на шляху до створення палестинської держави.

Коментарі Лани Нусейбе, спеціального представника Міністерства закордонних справ ОАЕ, з'явилися в той час, коли арабські держави й Захід намагаються розробити дієвий післявоєнний план для Гази, повідомляє Financial Times.

ОАЕ співпрацюють з США, щоб допомогти у стабілізації ситуації в Газі, надавши необхідну гуманітарну допомогу і ресурси для відновлення регіону. Нусейбе додала, що ОАЕ візьмуть участь лише на запрошення Палестинської адміністрації, органу, що управляє обмеженими частинами окупованого Західного берега річки Йордан, який підтримується Заходом.

"ОАЕ могли б розглянути можливість участі у стабілізаційних силах разом з арабськими та міжнародними партнерами ... на запрошення реформованої Палестинської автономії або Палестинської автономії на чолі з уповноваженим прем'єр-міністром", — сказала Нусейбе.

Держава Перської затоки нормалізувала відносини з Ізраїлем у 2020 році й підтримує зв'язок з єврейською державою відтоді, як атака ХАМАСу 7 жовтня спровокувала війну і наступ Ізраїлю у відповідь в Газі.

"План [для Гази] має бути таким, яким ми вважаємо необхідним: гуманітарний компонент, який допоможе палестинському народу в Газі відновитися після жахливих руйнувань, компонент безпеки й політичний компонент, який може сприяти сталому вирішенню конфлікту", — повідомила Нусейбе.

У травні Ліга арабських держав закликала до розгортання миротворчих сил ООН у Газі та на Західному березі річки Йордан до створення палестинської держави. Але ця ідея була сприйнята скептично, оскільки розгортання будь-яких сил зіштовхнеться з величезними перешкодами й залежатиме від дій Ізраїля.

Читайте також: Глава торгового хабу в ОАЕ вважає, що санкції проти РФ не надто ефективні за межами Заходу

Раніше агентство Bloomberg розповіло, що переговори про перемир'я між Ізраїлем та ХАМАС зіткнулись з чотирма основними проблемами. Серед них питання про те, хто з заручників має бути звільнений. Інші питання охоплюють те, чи дотримується прем'єр-міністр Ізраїля Беньямін Нетаньягу своїх вимог щодо заборони доступу ХАМАСу до північної частини Гази.