UA / RU
Підтримати ZN.ua

NYT називає корисні звички, які стануть у пригоді в 2022 році 

Ніколи не пізно почати «корисні зміни».

Що хорошого ви зробили для себе у 2021 році? Навіть попри те, що не у всіх вийшло сформувати корисні звички, не варто впадати у відчай. The New York Times пропонує низку цікавих корисних звичок, які можуть зробити життя трохи кращим у 2022 році.

Присвятіть собі найкращі години свого дня

У який час доби ви почуваєтеся найкраще? Хтось може почуватися найбільш енергійним протягом перших кількох годин ранку. Для «сов» саме вечір може бути улюбленим часом дня. Запитайте себе: «Хто отримує ці найсприятливіші години?».

Ви проводите свої «найкращі години дня», перевіряючи електронну пошту, запізнюючись роботу чи виконуючи певні домашні обов’язки? Замість цього спробуйте приділити цей час собі. Використовуйте його, щоб зосередитися на власних пріоритетах.

Ви можете використати цю годину чи дві на все, що забажаєте — хобі, новий проект, яким ви захоплюєтеся, час зі своїми дітьми або навіть волонтерство та допомога іншим. Виділяти найсприятливіші години дня, щоб зосередитися на особистих цілях і цінностях — це найкраща форма турботи про себе.

Насолоджуйтесь фізичними вправами

Занадто часто ми думаємо про фізичні вправи як про «офіційну діяльність», яку ми повинні виконувати протягом години за графіком у спортзалі щодня. Але низка досліджень показує, що короткі тренування кілька разів на день призводять до значного покращення фізичної форми та загального стану здоров’я.

Короткі періоди фізичної активності протягом дня важливі. Під час розмови телефоном встаньте і походіть по кімнаті. Просто зробіть кілька стрибків або присідань, використайте сходи, а не ліфт.

«Фото вдячності»

Якщо вести «щоденник вдячності» вам не подобається, спробуйте робити одну фотографію в день чогось особливого у вашому житті. Це може бути веселе фото вашої собаки, захід сонця або смачна їжа.

Знайдіть хвилинку, щоб поглянути на фотографію, осмислити свої почуття, а потім поділіться фотографією з другом або опублікуйте її в соціальних мережах. Коли ми докладаємо зусиль, щоб виявити вдячність за людей чи речі, які роблять нас щасливими, це називається «насолоджуватися». Науковці кажуть, що подібні «вправи» можуть призвести до значного підвищення благополуччя.

«Список почуттів»

Щодня, коли ви чистите зуби або готуєте їжу, запитуйте себе: «як справи?». Знайдіть слово, яке точно описує те, що ви відчуваєте. Неспокій? Енергія? Захоплення? Втома? Уникайте стандартних відповідей, як-от «добре», «нормально» або «ОК». Ця проста вправа напрочуд ефективна для боротьби зі стресом та допомагає позбутися негативних думок.

Дослідження показують, що коли ми описуємо свої почуття, це допомагає вимкнути емоційну систему тривоги в мозку і зменшує реакцію на стрес.

Знайдіть «друга по корисних звичках»

Знайдіть друга, який поділяє ваші цілі щодо здоров’я, і складіть спільний «план дій». Зустрічайтеся раз або двічі на тиждень, щоб «перевірити досягнутий прогрес». Або це може бути «щоденний смс-моніторинг», який допоможе перевірити, чи виконуєте ви фізичні тренування або дотримуєтеся правильного харчування. Дослідження показують, що люди з більшою ймовірністю досягають своїх цілей, якщо отримують підтримку однодумців.

Не ускладнюйте власне життя

Те, що ускладнює вам досягнення мети формування корисних звичок, називається перешкодами, які зазвичай мають три форми: «відстань», час і зусилля. Звички, які ви формуєте з легкістю, — «зручні» і не потребують багато часу та зусиль.

Читайте також: Деякі пандемічні звички будуть корисними навіть після завершення COVID-епохи — NYT

Протягом періоду, який має стати найщасливішою порою року, багато хто бореться зі стресом і тривогою, пов’язаними з сімейними зібраннями, виснажливою підготовкою до приходу гостей та вибором подарунків. Сезон свят може принести стрес: The Washington Post розповідає, як із ним впоратися.