Новообраний президент Болгарії, соціаліст Румен Радєв, якого експерти називають проросійським політиком, не збирається кардинально змінювати зовнішньополітичний курс своєї країни.
Про це в статті для DT.UA пише експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Костянтин Федоренко. За його словами, в ході виборчої кампанії Радєв заявляв, що у Болгарії немає альтернативи членству в ЄС і НАТО.
"Багато експертів називають Р.Радева проросійським політиком, аргументуючи це тим, що в питаннях зовнішньої політики він акцентував увагу на національних інтересах, співробітництві з Росією та відмові від "сателітного синдрому" щодо ЄС. Однак характеристика, дана Радеву експертами, вводить в оману. Річ у тому, що новообраний президент не збирається принципово змінювати вектор зовнішньої політики. Про що він і заявив у нещодавньому інтерв'ю болгарським ЗМІ. А в перебігу виборчої кампанії він казав, що для Болгарії немає альтернативи членству в НАТО і ЄС", – відзначає автор.
Федоренко вказує, що Болгарська соціалістична партія вже не раз ставала біля керма країни, що ніяк не вплинуло на зовнішньополітичний вектор Софії.
"Так, із травня 2013-го по серпень 2014-го уряд БСП і "Руху за права і свободи" перебував біля керма країни. Також соціалісти були при владі в період 2005-2009 рр., упродовж якого країна успішно завершила вступ до Європейського Союзу. Тоді ж у країні з'явилися американські військові бази", – підкреслює експерт, зазначаючи, що називати БСП проросійською силою було б неправильно.
Разом з тим, автор звертає увагу на те, що Радєв закликає налагодити з РФ прагматичну співпрацю, і що подібні ідеї користуються в болгарському суспільстві популярністю.
Раніше видання The Economist писало, що нові президенти Молдови і Болгарії не такі проросійські, як може здатися. Незважаючи на те, що обидва переможця робили дружні реверанси в бік Росії, від них не варто чекати геополітичного розвороту найближчим часом.
Детальніше про результати і наслідки президентських виборів у Болгарії читайте у статті Костянтина Федоренко "Болгарія: (не)проросійський вибір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".