В головну військово-морську базу Королівського флоту Портсмут прибув до місця свого постійного базування новітній британський авіаносець Queen Elizabeth. Корабель вперше вийшов на заводські ходові випробування в море 26 червня. Queen Elizabeth водотоннажністю 70600 тонн є найбільшим кораблем британського флоту за всю його історію.
Queen Elizabeth будувався з 2009 року консорціумом Aircraft Carrier Alliance. Корабель збирався з секцій в сухому доці підприємства Вabcock Marine в Розайте (колишня військово-морська верф Rosyth Dockyard, приватизована в 1997 році). До складу Aircraft Carrier Alliance входять також Thales (проектант), BAE Systems Surface Ships, A&P Group та Cammell Laird (ці три компанії, поряд з Вabcock Marine, виготовили секції корпусу). Церемонія хрещення корабля була проведена 4 липня 2014 року, а 17 липня 2014 року авіаносець був виведений з доку розайтської верфи.
Авіаносець в ході випробувань встиг взяти участь у військово-морських навчаннях Saxon Warrior-2017 в північній Атлантиці. Випробування вертольотів на кораблі були розпочаті у липні, а палубні літаки F-35B почнуть літати з авіаносця в кінці 2018 року. Досягнення кораблем і авіагрупою початкової боєздатності заплановано до 2021 року, а повної боєготовності - не раніше 2023 року. Штатний склад авіагрупи корабля в "океанському" варіанті повинен становити 24 винищувача F-35B, дев'ять протичовнових вертольотів Merlin і чотири або п'ять вертольотів Merlin у варіанті АВАКС.
Після виведення Queen Elizabeth з будівельного доку Вabcock Marine в Розайті в тому ж доці з кінця 2014 року ведеться збірка другого корабля - Prince of Wales, секції якого виготовляються з 2011 року. Другий авіаносець, імовірно, буде виведений на заводські ходові випробування в 2019 році.
Україні гостро не вистачає власного військово-морського флоту, пише National Interest. Збройним силам України потрібен свій надійний флот, щоб захиститися від потенційних російських атак з моря.