UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові варіанти "омікрону" викликали зростання захворюваності на ковід у ряді країн Європи.

Чергова хвиля заражень пов'язана з підваріантами штаму "омікрон" BA.4 та BA.5. Курортний бізнес побоюється, що в сезон літніх відпусток Європу знову закриють.  

З настанням літа очікується чергова хвиля коронавірусу, викликана овими варіантами штаму "омікрон". За даними сайту Our World in Data, кількість заражень коронавірусом значно збільшується в Португалії, Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Греції, Данії та Нідерландах.

Експерти обґрунтовують це зростання новими варіантами вірусу – BA.4 та BA.5, які більш заразні, ніж попередні. Крім того, вони посилаються і на скасовані владою заходи щодо захисту від пандемії.

Зокрема, Португалія бореться із зростанням заражень із середини травня. У країні, як і раніше, найвищий у Європі тижневий показник зареєстрованих випадків інфікування. Новий подваріант "омікрона" - BA.5 став причиною зростання показників поширення коронавірусу. 90% виявлених випадків зараження у Португалії зараз викликані цим типом вірусу. На щастя, захворюваність у Португалії з початку червня знову знижується.

Південна Африка, звідки розпочав своє завоювання світу новий варіант "омікрону" BA.5, пройшла хвилю заражень за вісім тижнів. Фахівці припускають, що це займе Португалії від дев'яти до десяти тижнів. Але літо у багатьох буде зіпсовано.

Читайте також: Нові варіанти Омікрону викличуть нові хвилі захворюваності COVID-19

З середини червня швидко збільшується кількість інфікованих у Франції. За офіційною інформацією, тижневий індикатор захворюваності на даний момент становить близько 477 на 100 000 мешканців (станом на 18 червня).

Як і у Франції, у Німеччині тижневий показник захворюваності на 100 000 жителів значно перевищує 400. Інститут імені Роберта Коха оголосив 22 червня про 119 000 нових заражень коронавірусом протягом останньої доби. Ймовірно, у цьому винні BA.4 і BA.5. Але, за словами заступника голови RKI Ларса Шааде, скасування захисних заходів також сприяє погіршенню становища з коронавірусом.

Греції та Італії, згідно з тижневим індикатором захворюваності, кількість новоінфікованих також різко підскочила. В Італії воно зростає вже другий тиждень поспіль, а швидкість передачі вірусу знову досягла масштабів епідемії, інформує італійське МОЗ. "Це наше третє літо пандемії, і ми досі не засвоїли урок", - нарік в інтерв'ю інформагентству ADN Kronos Вальтер Рікарді, колишній міністр охорони здоров'я Італії.

В Іспанії досі ще не зафіксовано такого значного зростання кількості інфікованих, як це має місце в інших європейських країнах. Там офіційно реєструють випадки захворювання на коронавірус тільки у осіб старше 60 років. Згідно з останнім звітом міністерства охорони здоров'я, загальнонаціональний тижневий показник у цій віковій групі становить близько 302 (за даними на 17 червня). У середині червня на варіанти "омікрону" ВА.4 та ВА.5 припадало понад 10 відсотків позитивних тестів.

У той час як захворюваність на ковід збільшується в деяких країнах Південної та Західної Європи, на півночі та сході континенту її показники все ще знаходяться на низькому рівні.

У Швеції, наприклад, у середині червня було зареєстровано близько 1900 випадків ковіда за тиждень, а у Польщі, згідно з офіційною інформацією, – 285 за добу. У Данії, де кількість хворих все ще невелика, особам старше 50 років буде запропоновано четверту вакцинацію від коронавірусу.

В Україні, за даними index.minfin, захворюваність має тенденцію до зниження. Станом на 24 червня кількість хворих становить трохи більше 25 тисяч. Хоча, на думку головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, на показники впливає ще й зниження тестувань.