UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові санкції США проти РФ вводитимуться у кілька етапів, «контрольним пострілом» можуть стати енергетичні – CNN

Удар по енергосектору може погіршити відносини Вашингтона з європейськими партнерами, але без нього обмеження не будуть занадто жорсткими.

Сполучені Штати продовжують роботу над санкціями на випадок повномасштабного вторгнення Росії до України. Обмеження вводитимуться у декілька раундів, енергетичні – в останню чергу, пише CNN із посиланням на трьох американських чиновників.

За словами інформованого джерела журналістів, представлені президенту варіанти мають завдати серйозної шкоди економіці та фінансовій системі РФ. Перший удар, імовірно, буде пов'язаний із торговими обмеженнями та націлений на російські банки й інші фінустанови.

Причетні до підготовки санкцій визнають: їх запровадження «пов'язане з деякими супутніми ризиками» та, імовірно, вплине на європейську економіку.

Паралельно з розробкою санкцій проти РФ ведеться робота щодо мінімізації «рикошету». Представники Держдепартаменту, Мінфіну та Ради національної безпеки США регулярно зустрічаються для обговорення майбутніх санкцій.

«Ми намагаємося зробити так, щоб у нас був вибір варіантів, ми не вводитимемо все й одразу. Енергетичний сектор – екстремальний варіант, якщо в ньому виникне потреба. Не думаю, що він буде в першу хвилю (санкцій). Ви ж завжди хочете мати туза в рукаві», - зазначає співрозмовник журналістів.

В адміністрації Джо Байдена такий підхід пояснюють потенційно негативним впливом енергетичних санкцій на світову економіку та ціни на бензин у США. Представники адміністрації бачать чітку кореляцію між рейтингом Байдена та цінами на бензин, і «не хочуть розгойдувати човен», зазначають чиновники.

Крім того, санкції проти енергетичного сектора РФ можуть погіршити відносини США з європейськими партнерами – на сьогодні Москва є найбільшим експортером нафти та природного газу до ЄС.

Але без сильного удару по енергетичному сектору нові антиросійські санкції не будуть достатньо жорсткими, щоб змусити російського лідера Владіміра Путіна відмовитися від агресії проти України, попереджає науковий співробітник Atlantic Council Едвард Фішман.

«Нафта та газ становлять 40% федерального бюджету Росії. Сполучені Штати та Європа можуть заздалегідь вжити заходів для стримування побічних ефектів, але якщо вони планують запровадити серйозні економічні санкції проти Росії, повністю обійти енергетичний сектор не вдасться», - говорить Фішман.

Поки що у Держдепі США роблять ставку на дипломатію, домагаючись усвідомлення Росією того, що ціна агресії буде занадто великою.

Читайте також: Страшенно агресивний пакет: Які санкції чекають на Росію у разі вторгнення в Україну – огляд західної преси

Нагадаємо, 7 грудня президенти Джо Байден та Владімір Путін провели двогодинну відеоконференцію, ключовою темою якої стала Україна.

За два місяці РФ збільшила угруповання військ біля кордонів України до 175 тисяч осіб, на початку наступного року Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах (включно з Білоруссю та тимчасово окуповании Кримом), пише WP.

Про що голова Білого дому говорив із господарем Кремля, і що це означає для нашої країни, пояснює Олексій Іжак у статті «Байден та Путін розійшлися по кутках. Чого чекати Україні». Яку авантюру затіяв Путін, й якою є роль України в процесі формування нового світового порядку, читайте в матеріалах Олега Шамшура «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна» та Сергія Корсунського «Натяки Путіна: навіщо Росія стягнула війська, і що робити Україні» у ZN.UA.