UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові санкції проти РФ не передбачають посилення діючих заходів - ЗМІ

Обмежувальні заходи зачіпають доступ на європейський фінансовий ринок для деяких банків РФ, торгівлю зброєю і поруч товарів подвійного призначення, а також експорт деяких технологій, пов'язаних з енергетикою.

Рішення про продовження економічних санкцій проти Росії до 31 січня 2016 року міністри закордонних справ країн Євросоюзу на засіданні Ради ЄС у Люксембурзі в понеділок приймуть без обговорення.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на своє джерело.

"На засіданні Coreper (Комітету постпредів країн ЄС 17 червня - ІФ) був консенсус. Тепер рішення за міністрами, але я не думаю, що виникнуть зміни в останню хвилину", - сказав співрозмовник ЗМІ, пояснюючи, що буде просто схвалений узгоджений послами акт.

При цьому майбутнє рішення не передбачає посилення нині діючих обмежувальних заходів. У матеріалах, поширених до засідання Ради, говориться, що санкції продовжуються згідно з рішенням березневого саміту ЄС пов'язати термін їх дії з повним виконанням Мінських угод.

Обмежувальні заходи зачіпають доступ на європейський фінансовий ринок для деяких банків РФ, торгівлю зброєю і поруч товарів подвійного призначення, а також експорт деяких технологій, пов'язаних з енергетикою, нагадують у Брюсселі.

Також в порядку денному Ради - обмін думками про пакет рішень з Енергетичного союзу ЄС, спрямованих на надійне та стійке енергопостачання для Європи та її громадян за доступними цінами. Вони включають, зокрема, такі напрями, як енергетична безпека, енергетична ефективність і зниження частки вуглеводнів у енергетиці.

Рада також обговорить операцію ЄС в Середземному морі EU NAVFOR MED по боротьбі з нелегальною міграцією.

Варто відзначити, що і в Європі, і в США не раз визнавали, що санкції проти Росії не змусили Путіна змінити політичний курс.

Про причини, чому санкції не діють на Путіна, писало видання Newsweek. Низька ефективність санкцій, на думку автора, пояснюється прорахунками західних країн. Політично ізольована чи ні, Росія все одно залишається учасником світової фінансової системи. Адресні санкції змусили багатіїв з "чорного списку" перевести свої капітали в офшори, такі як Кіпр або Віргінські острови. Таким чином, їм вдається обійти дію санкцій, зберегти свої активи і продовжити роботу на міжнародних ринках.

У свою чергу, Валентина Самар у статті "Порошенко, введи!" Дзеркало Тижня. Україна" зазначає, що санкції по Криму не давали серйозного впливу багато в чому через дії української влади, так як вона не тільки не наважувалася на введення серйозних санкцій, але й не намагалася синхронізувати з Заходом дії з торговельно-фінансового примусу Росії до припинення агресії і відновлення територіальної цілісності України.