UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Новачок" могли виробляти приблизно в 20 країнах світу - Путін

Путін заявив про це в ході бесіди з турецьким президентом Ердоганом.

Близько 20 країн у світі можуть виробляти речовини, якими могли бути отруєні екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія в британському Солсбері, заявив президент Росії Володимир Путін після переговорів зі своїм турецьким колегою Реджепом Тайіпом Ердоганом, повідомляє Інтерфакс у вівторок, 4 квітня.

За словами Путіна, про інцидент зі Скрипалем він дізнався нібито зі ЗМІ.

"Ми побіжно торкнулися теми. Пан президент поставив питання на цей рахунок. Я йому виклав нашу позицію... Хочу тільки додати – за даними міжнародних експертів, приблизно в 20 країнах світу можуть проводитися подібні нервово-паралітичні речовини", – сказав Путін на прес-конференції за підсумками російсько-турецьких переговорів, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.

Нагадаємо, вчені британської лабораторії Портон-Даун не змогли встановити, чи була Росія країною походження нервово-паралітичної речовини "Новачок", яким отруїли екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.

Тим часом виконавча рада Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) збереться на засідання в середу, 4 квітня. Її темою стане обговорення отруєння в британському Солсбері шпигуна-перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

5 березня в Британії із сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його донька. Їм обом стало зле в торговому центрі в Солсбері. За даними слідства, для отруєння було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства, але так і не отримала відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно заперечує.

У відповідь на отруєння у Солсбері, британським урядом вжито низку контрзаходів, зокрема, вислані з країни 23 російських дипломата. Сполучене Королівство також посилить протидію російському шпигунству та підривній діяльності, включно з можливим заморожуванням держактивів РФ.

На ініційованому Великою Британією засіданні Ради Безпеки ООН заступник постійного представника Британії в ООН Джонатан Аллен звинуватив Росію в порушенні статуту організації та Конвенції про заборону хімічної зброї.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".