Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував нову домовленість з Brexit між Великобританією і Євросоюзом. За словами прем'єра, нова угода гарантує, що Сполучене Королівство встановить нові відносини з ЄС, повідомляє CNN.
Тепер нові відносини між країнами будуть засновані на принципах вільної торгівлі і дружнього співробітництва. Країна також поверне собі повний контроль над законами, кордонами, фінансами і торговими відносинами, "і ніхто не буде нам заважати". Сполучене Королівство у повному складі покине митний союз ЄС і зможе укладати торговельні угоди по всьому світу.
"Положення про антидемократичному режимі "бекстоп" були виключені з проекту угоди з Євросоюзом. Населення Північної Ірландії зможе самостійно вирішувати, за якими законами жити. Крім того, на відміну від "бекстопа", нова угода дасть народу можливість припинити дію особливих правил, які будуть введені для Північної Ірландії, якщо народ цього забажає", - пояснив Джонсон.
Прем'єр-міністр підкреслив, що його уряд домоглося скасування положень про необмеженому за часом "бекстопа", який був покликаний гарантувати прозорість кордону на острові Ірландія, але при цьому не дозволяв Сполученому Королівству припинити дію режиму без згоди ЄС.
Як заявив політик, тепер членам британської палати громад слід схвалити угоду з Brexit і почати налаштовувати нові відносини з ЄС.
Угоду має затвердити британська Палата громад на екстреному засіданні в суботу, 19 жовтня.
Незадовго від початку саміту стало відомо, що Демократична юніоністська партія, що представляє Північну Ірландію в Палаті громад, заявила, що не підтримає пропозиції британського прем'єра, які стосуються митниці та "бекстопа" на кордоні між Північною Ірландією та Ірландією.
Але навіть узгоджену угоду, схвалену на вищому рівні необхідними інстанціями, в будь-якому випадку потрібно ратифікувати до кінця жовтня усіма зацікавленими сторонами.
16 жовтня, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландської кордону після виходу Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу. Згідно з домовленостями, понизу Ірландського моря буде проходити митний кордон. Пропозиція передбачає, що Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.
Зазначимо, Королева Сполученого Королівства Єлизавета II підтримала намір глави уряду Великої Британії Бориса Джонсона вивести країну з Євросоюзу 31 жовтня.
Нагадаємо, що процедура виходу Об'єднаного Королівства зі Європейського Союзу триває вже близько трьох років після того, як в країні пройшов загальний референдум. На референдумі британців висловилися за вихід держави з Євросоюзу.