UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нова холодна війна" може стати "антикризовим рецептом" для її учасників - експерт

На думку Андрія Єрмолаєва, результатом нинішнього протистояния стане початок нового переговорного процесу про глибокої трансформації правил торгівлі та політичної організації світу.

"Нова холодна війна" Росії і Старого Заходу стає для її учасників унікальним способом самоорганізації і консолідації в умовах реальної багатополярності, без претензій на глобальну перемогу. В цьому - її основна, сутнісна відмінність від "холодної війни" двох глобальних конкуруючих систем XX століття.

Про це заявив ZN.UA Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна".

Читайте також: "Класичної" холодної війни не буде, сьогоднішні виклики значно неконтрольованіші - Гриценко


"Нова холодна війна", яку сьогодні пов'язують із протистоянням Росії та Заходу, "русского мира" і "євроатлантичної цивілізації", - лише частина, пазл, фрагмент нової реальності. Зручний, ефективний і дуже технологічний. Ніщо так не мобілізує суспільства й міждержавні союзи, ніщо так не мотивує до економії, затягування пасків і консолідованих інвестицій приватного капіталу, держави й суспільства в нові проривні технології. В умовах фактично розколотого Заходу кероване протистояння вигідне як антикризовий рецепт для обох сторін.", - зазначає він.

""Нова холодна війна" буде швидкоплинна в часі (2-3 роки), істерична за тональністю, локальна за дією. Але дуже вигідна для учасників, вона стане елементом їхніх національних і транснаціональних антикризових стратегій, форсованої модернізації та зміни технологічних укладів. Її кінець - це початок нового переговорного процесу про глибоку трансформацію правил торгівлі та політичної організації світу. Реформа ООН і зміна її характеру та складу. Нові підходи до забезпечення і підтримки глобальної безпеки. Встановлення правил нового світопорядку в умовах реальної багатополярності", - вважає Єрмолаєв.

На його думку, такі структури, як ЄС і НАТО, пройдуть неминучу трансформацію, а Росія отримає шанс на власну модернізацію економіки за рахунок мобілізаційної моделі зміцнення Євроазійського регіону, особливо після зміни еліт в країнах-партнерах Росії по Митному союзу.
"Розрядка" буде представлена світу як продукт примирення тільки після зроблених змін", - зазначає експерт.

Читайте більше думок експертів у галузі геополітики і безпеки в матеріалі "Чого чекати Україні від протистояння Росії і Заходу" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".