UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нинішній рік може принести Китаю найбільший дефолт — Bloomberg

Дефолти за внутрішніми облігаціями обумовлені значною мірою новою політикою регулювання.

2019 рік може принести Китаю найбільший дефолт на китайському ринку облігацій - на 13 трильйонів доларів, повідомляє Bloomberg.

За перші чотири місяці року компанії оголосили дефолт за внутрішніми облігаціями на суму 39,2 млрд. юанів (5,8 млрд. доларів), що приблизно в 3,4 рази більше, ніж за той же період 2018 року. Темпи також більш ніж в три рази вище, ніж в 2016 році, коли дефолти були більш сконцентровані в першій половині року, на відміну від 2018. Тенденція зрозуміла: якщо щось не зміниться, 2019 рік стане новим максимумом.

Китай продовжує чинити тиск на банки з метою надання кредитів приватному сектору, особливо малим та середнім компаніям. Останній крок припав на понеділок, 7 травня, коли центральний банк послабив деякі правила обов'язкових резервів для кредиторів. Але команда президента Сі Цзіньпіна також сконцентрувалася на скороченні системи тіньового банкінгу, де кредитні рішення приймались з меншим контролем з боку регулюючих органів і де було легше створити нестійкі важелі впливу.

Саме це скорочення фінансування пояснює сплеск дефолту, що почався в кінці 2017 року і триває сьогодні. На відміну від цього, у 2016 році було швидше прагнення Китаю скоротити надлишкові виробничі потужності, що позначилося на кредитних ринках.

Крім того, за оцінкою Moody's Investors Service, короткі терміни погашення облігацій змушують компанії досить часто вдаватися до рефінансування. При цьому банки неохоче кредитують більш слабкі компанії. Саме тому невеликі компанії використовують тіньові банки, кількість яких продовжує скорочуватися за нової політики регулювання.

Раніше повідомлялося, що торгова війна між США і Китаєм почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема, з Китаю. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Трамп і Сі погодилися на перемир'я у торговій війні, домовившись відкласти до березня 2019 року введення нових торгових мит.

Трамп на початку квітня розповів, що на переговорах вдалося досягти прогресу, а США і Китай близькі до того, щоб укласти угоду. Однак 7 травня США анонсували підвищення мит на ряд товарів китайського виробництва з 10% до 25% уже з цієї п'ятниці, а в найближчій перспективі готуються обкласти 25%-вим митом інші товари імпорту з Китаю.

Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".