UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецькі волонтери врятували 114 мігрантів біля берегів Лівії

Мігранти пересувалися на гумових човнах, серед них діти та вагітні жінки.

Німецька неурядова організація Sea-Eye повідомила в суботу, що врятувала 114 мігрантів з двох суден, що застрягли у лівійського узбережжя.

Sea-Eye повідомила, що її рятувальний човен Alan-Kurdi спочатку підняв 90 осіб з «перевантаженого гумового човна», а потім підняла на борт ще 24 осіб з рибальського човна.

За даними НПО, вісім з врятованих були дітьми і ще вісім - жінками, одна з яких була вагітна.

«Через страх бути затриманими лівійською міліцією ці люди не подавали сигнал лиха, піддаючи себе високому ризику», - сказав президент Sea-Eye Гордій Іслер.

Ян Ріббек, директор по операціях Sea-Eye, сказав, що, хоча мігрантам зазвичай доводилося вибирати між лівійцями і морем, вони «тепер знаходяться на німецькому судні і, нарешті, з ними поводяться як з людьми».

В цьому році знову різко збільшилася кількість судів, багато з яких навряд чи підходять для плавання в морі, ризикуючи досягти Європи.

Спроби з Лівії збільшилися на 91 відсоток з січня по липень в порівнянні з тим же періодом минулого року, 14 481 особа здійснила спробу перетину небезпечного переходу.

За той же період 10174 людини зробили спробу з Тунісу - на 462% більше, ніж в 2019 році.

Щонайменше 300 людей загинули в процесі - хоча Міжнародна організація з міграції стверджує, що цифра може бути набагато вищою.

Читайте також: Північноафриканські мігранти розказують як незаконно потрапити до Європи та Америки – The Economist

Раніше в цьому місяці Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до закриття центрів утримання мігрантів в Лівії, засудивши те, що він назвав порушеннями прав, що здійснюються там в «жахливих умовах».

Як повідомлялося, капітан датського танкера Maersk Etienne українець Володимир Єрошкін минулого місяця врятував в 27 біженців з Лівії, які намагалися перетнути Середземне море на дерев'яному човні. Лівійські мігранти провели на борту танкера місяць, оскільки жодна країна Європейського Союзу не погоджувалася їх приймати.