UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецькі політики закликали скасувати переговори про вступ Туреччини в ЄС

Уряд ФРН поки не дала офіційних коментарів з підсумками референдуму в Туреччині.

Керівники провідних німецьких політичних партій вимагали скасування переговорів щодо вступу Туреччини в Євросоюз, реагуючи таким чином на результати референдуму в Туреччині, де перемогли прихильники розширення повноважень президента Реджепа Ердогана. Так, заступник голови Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер заявив, що повноправне членство Туреччини в Євросоюзі "більше не може бути метою" переговорів, пише DW.

Вебер охарактеризував перспективи вступу Туреччини в ЄС як "самообман". На його думку, членство країни в Євросоюзі має бути зняте з порядку денного.

Заступник голови Християнсько-демократичного союзу Юлія Клекнер у статті, опублікованій у виданні Huffington Post, заявила, що двері в ЄС для Туреччини "остаточно закрита". Вона вважає, що фінансова підтримка, що надається Туреччини для входження в ЄС, повинна бути припинена. Раніше, у зв'язку з можливим вступом в Євросоюз, Туреччина отримала від Брюсселя 4,8 мільярда євро, а згідно з планом до 2020 року повинна була отримати ще 4,45 мільярда, відзначає агентство dpa.

Крім цього, лідери Лівої партії "зелених" Сара Вагенкнехт і Джем Оздемір зажадали також переглянути і військове співробітництво з Туреччиною. На думку політиків, все 260 німецьких солдатів, які перебували на військовій базі в Інджирлику, повинні бути відкликані, а всі поставки зброї Туреччині - припинені.

Уряд ФРН офіційно поки не коментувало результати турецького рефрендума, а міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель закликав до обачності. За його словами, слід "зберігати холодну голову" і "поводитися розсудливо".

Повідомляється також, що глави країн, що входять в ЄС, на найближчому саміті, який пройде на початку травня, можуть оголосити про перегляд відносин з Туреччиною.

Як повідомлялося, в МЗС Туреччини, навпаки, заявили, що для турецької держави політика європейської інтеграції залишається стратегічним пріоритетом.

Читайте також: У Туреччині стався вибух на текстильній фабриці, постраждали 29 осіб

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо конституційної реформи. Згідно з даними державного інформагентства Anadolu, її прихильники з мінімальним відривом (51,4% проти 48,6%) здобули перемогу. Опозиція заявила про численні порушення під час голосування і про наміри оскаржити його результати в суді.

Ініціатори реформи пропонують внести 18 поправок до основного закону, які повинні суттєво розширити повноваження президента.

21 березня Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган повідомив, що після квітневого референдуму про зміни до конституції він може переглянути відносини з ЄС. Президент додав, що Європа вже не налякає Туреччину відмовою прийняття до Євросоюзу, а також пообіцяв, що Європа припинить "шпигувати" на території його країни.

Раніше, після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.

Детальніше про кризу у відносинах між Туреччиною та ЄС читайте в статті Володимира Кравченка "Міст, який руйнують Анкара і Брюссель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".